Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben hogyan tudok a...

Zsoteka kérdése:

Excelben hogyan tudok a szövegek végéről levágni egy "karaktert"?

Figyelt kérdés
Konkrétabban: van egy oszlopom, tele adatokkal és mindegyik cellában lévő adat végén van egy "szünet". Hogyan tudom levarázsolni? Az adatok nem egyforma hosszúak és van benne több szünet is, DE én csak a végéről szeretném törölni.

2013. jan. 23. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jobbklikk, varázspálca, egyéni, és törlöd a végéről a szünetet.
2013. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kijelölöd az oszlopot, Adatok menü, Szövegből oszlopok. A "Szövegdaraboló varázsló" első ablakát elfogadod, a másodikban határoló jelnek az Egyébnél megadod a _ karaktert, Befejezés.
2013. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tudor84 ***** válasza:
100%

Szia!


Ha egyik sem vált be akkor függvénnyel =BAL(J16;HOSSZ(J16)-1)

2013. jan. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!!!! Igazándiból az utolsó képletet próbáltam ki és alkalmaztam is, mert azt már használtam csak kiment a fejemből. De még egyszer köszönöm mindenkinek :)
2013. jan. 28. 20:37
 5/5 Abbey14 válasza:
Nekem is sokat segítettek a válaszok, viszont nálam picit összetettebb a "probléma". Címeket kellene tagolnom oszlopokká, aminél alapvetően működik a leírt "Szövegdaraboló varázsló" (tagolásnak a szóközt választottam), de csak ott, ahol egy szóból áll az utca név (pl: Szentendre, Sztaravodai út 75.), de ahol több szóból áll (pl: Apáczai Csere János utca)ott 3 oszlopba szedi + az "utca"). Erre van valami megoldás??
2019. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!