Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegasban hogy lehet...

Backinblack kérdése:

Sony Vegasban hogy lehet gyorsan renderelni kicsire? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Csináltam egy "videó-sorozatot" (Fraps-szel vettem fel) és lett 40 rész. Mindegyik 4 GB-s. Gondoltam Vegasba megvágom, és lerenderelem, akkor kisebb lesz. Egész gyorsan megvágtam az 1. 3 részből összerakott videót, 15 min. lett. Lerendereltem, kb háromnegyed óra alatt. Megnéztem, és a file 37 GB-s lett... Milyen beállításokat alkalmazzak hogy gyorsan és kisebb file-t rendereljek??

Sürgős lenne, csütörtök reggelig van időm, a megvágott részek darabszáma 9. Tehát 9 10-15 perces részt szeretnék lehetőleg 720p-s be rendelni, gyorsan, kicsi fileba (Max 1-2 GB). Hogy tegyem? Segítsetek!



2013. jan. 28. 18:38
 1/8 anonim válasza:
azért ekkora mert gondolom mp4-be renderelted le, próbáld pl wmv-be akkor kisebb lesz
2013. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
avi-ba rendereltem, de próbáltam most mwm-be is de befagyott tőle a gépem :DD Ráadásul nem tudtam navigálni a videóban ami lett (VLC-vel játszottam le) és nem lehetett tekerni, csak folyamatosan nézni... azt nem tudtam megnézni milyen a vége.. Nagyon nem értek ehhez el tudod mondani hogy lenne jó? :SSS
2013. jan. 28. 19:50
 3/8 A kérdező kommentje:
*wmw-be
2013. jan. 28. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Most munkahelyről írok, sajnos nincs elérhető közelben Vegas program, esetleg majd délután pontosítok.

De addig is , hátha tudok valamit segíteni.Amikor rá klikkelsz a Render As...-ra válaszd ki a "Sony AVC/MP4,mov,.." formátumot. Ezen belül pedig a Memory Stick NTSC 2100Kbps.Ezen belül a kodeket váltsd át AVC-re.

Lent ügyelj a bitrátára , hogy az maradjon 2 000 000.

Így a videód H264-ben lesz konvertálva.Ez a mai Blue-Ray szabvány kodekje , hidd el van ojan jó mint a wmv.

Remélem tudtam segíteni. Délután pontosítok.

2013. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A video mód legyen :None(progressive).
2013. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen találkoztam azzal, hogy a Vegast használók előszeretettel ajánlják a .wmv formátumot, nincs is azzal semmi baj, de javaslom az amatőr videósoknak , hogy érdemes áttérni a H264 formátumra. Pusztán takarékossági szempontokat figyelembe véve. Nem mindegy, hogy ugyanolyan minőségű videót mekkora méretben tárol az ember a gépén, vagy éppen HD tárolón.


Részlet a : A H.264/MPEG-4 AVC mítosz című írásból.


[link]


A H.264/AVC a HD térhódításával nagy népszerűségre tett szert. Kiváló minőség érhető el vele és nagyon rugalmas….. Láthatjuk tehát, hogy a H.264 a gyakorlatban, összehasonlítva az MPEG-2-vel vagy az MPEG-4 Visual-lal ugyanazon a bitrátán jobb minőséget eredményez és kisebb bitrátán is tudja ugyanazt a minőséget produkálni. Például egy DVD-n kb. 2 órányi MPEG-2 fér el, amíg H.264-et használva ez akár 4 órányi anyag is lehet, ugyanolyan minőségben…… A televíziózásban egymás után állnak át a csatornák a HD adások sugárzására, de terjednek a HD formátumú DVD-k is (Blu-Ray), a jó tömörítési arányt kihasználva megjelent a formátum a hordozható eszközökön is, valamint alkalmas videokonferenciák, internetes tartalmak átvitelére és természetesen a hadászatban is alkalmazzák.


Én a VLC média playert szoktam használni kodek ellenőrzésre.

A VLC ezt látja MPEG-4 AVC videó esetén: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)


A Sony Vegasnál is rengeteg lehetőség van ezzel a kodekkel dolgozni.

Renderelésnél akövetkező beállításokat szoktam alkalmazni:


Fájl tipusa: Sony AVC/MVC (’.mp4;’.m2ts;’.avc)


Template: Memory Stick SD NTSC 2128Kbps, vagy 3128Kbps, vagy 6256Kbps


A további beállításokhoz klikkelj a Customra!


Video format: AVC legyen! (alap beállítás: Memory Stick)

Frame size: NTSC (720X480) Itt választd ki a videó felbontását, ha szükséges a (Custom frame size)-vel tetszőleges videó felbontást állíthatsz be.

Profile: Main

Entropy coding : CABAC

Field older: None (progressive scan)

Pixel aspect ratio: 1,000 ( de előfordulhat, hogy nem kell megváltoztatni!)

Bit rate (bps): 2 000 000 ( HD-nál 4 000 000 ,Full HD nál esetleg 10 000 000 !)

Encode mode: Automatic


Az audiohoz nem kell nyúlni.


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A téma iránt érdeklődők a következő oldalon mégtöbbet olvashatnak a H264 kódolásról.:


[link]

2013. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de később jöttek mikor végső elkeseredésemben wmw-be konvertáltam. De érdekes ez a H264, majd kipróbálom. THX
2013. febr. 3. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!