Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baj az . Mkv fájlokkal?

Mi a baj az . Mkv fájlokkal?

Figyelt kérdés
Akad, 100% CPU használat, nagy terjedelem...stb. Másnak is volt ilyen? Vagy a régi Celeronos gépem az oka?

2013. jan. 29. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:

"nagy terjedelem" - A HD film már csak ilyen.

A régi celeron proci pedig rém gyenge egy HD film lejátszásához, csoda hogy egyáltalán elindul.

2013. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hiba a billentyűzet és a szék között keresendő.

A proci korától függően még a küszöbön sem volt a blueray technológia, így a kódolásra nem lehet felkészülve. Azonkívül a cerkák sosem arról voltak híresek, hogy ők a legerősebbek.

Ennyit tud, mondj le a fullHD-ról és nézz más kódolású tartalmat!

2013. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aha. Dehogy akartam én HD filmet...a blueray feliratra azt hittem hogy valami reklám, vagy nagy kék csík jelenik meg végig a monitor közepén...

Kicsit olyan vagyok (folyton kísérletezek) ezzel a Celeronnal mint amikor Mézga Aladár Tesla magnóból épített időgépet...a régi sorozatban...

Csuda dolgokat éltünk meg együtt...

2013. jan. 29. 09:25
 4/5 Golan Trevize ***** válasza:

Annyit azért mgejegyeznék, hogy az MKV az nem kódolás, hanem container.

GYakorlatilag bármilyen médiafile lehet benne, és azok bármilyen kódolással.

Tehát egy MKV-ban szépen megfér egymás mellett két video, az egyik MPEG2, a másik divx, mellet 8 hangsáv, vegyesn mp3, aac, sőt, még akár fényképalbum is.

Ebből kifolyólag még azt sem lehet biztosan kijelenteni, hogy az MKV fullHD...

2013. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

Úgy van. Nekem a (Radeon 9250 videokártya)

AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+ proc -nál

720px felett akadnak a videók (100% CPU). Az Mkv pedig nem egy könnyen kezelhető formátum.

2013. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!