Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem újonnan egy hp 650...

Vettem újonnan egy hp 650 laptopot és félig windows félig linux operációs rendszer van rajta. Ahogy bekapcsolom autómatikusan a windowst indítja de én a linuxot akarom. Ezt hogy óldjam meg?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki van zárva, hogy vadiúj laptopra gyárilag két rendszert tettek volna.


De ha a Linuxot akarod indítani, akkor indításkor a GRUB menüből tudsz választani (amúgy többnyire dualboot esetén a Linux az alap).

Ha nincs GRUB menü, akkor vagy csak windows van rajta, vagy felül lett írva a grub a windows loaderjével.

2013. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az auchanból van zsír újj. Rajta van a Linux matrica d a e ha bekapcslom akkor a windows jön be és ki írja hogy nem eredeti.
2013. febr. 2. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég fura. Így azt mondanám, hogy babráltak a géppel, leszedték a Linuxot és felraktak helyette egy kalóz windowst.

Vidd vissza és reklamálj! Ha HP gép, akkor gondolom egy Suse Enterprise Linux van rajta, ami egy extra változat és nem tölthető le csak úgy. Szóval szerintem verd ki a balhét a madaras teszkóban, hogy te a géphez való eredeti Linuxot akarod és nem az általuk felbabrált kalóz windowst.

2013. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!