Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen valóban ingyenes...

Milyen valóban ingyenes teljes verziós programok léteznek?

Figyelt kérdés
Olyan programokra gondolok, amelyek nem kereskedelmi szoftverek ingyenes változatai, hanem valóban ingyenesek, tehát nincs belőlük fizetős verzió. Ebből a szempontból a legkritikusabb kategóriák talán a vírusírtó és kémprogramkereső, rendszerkarbantartó, lemezíró, irodai csomag, fotószerkesztő... De akinek szébe jut még valami hasznos, nyugodtan mondja! :) Köszönöm!

2013. febr. 4. 20:25
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:

"...lemezíró, irodai csomag, fotószerkesztő..."

Mitől lennének ezek kritikusak? Lemezíró tucatszámra van, irodainak ott a LibreOffice meg az OpenOffice, fotószerkesztő szintén kismillió, pl. az oldalamon valaki másnak összeszedett progik:

[link]

Te vagy tájékozatlan, ennyi az egész.

2013. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mostsoroljuk fel az összeset? :D


A legtöbbjének egyébként van fizetős verziója is, vírusírtóból például nem is tudom van-e olyan, ami csak ingyenes. Mondjuk a windows security essentials.


Irodai csomag LibreOffice, fotószerkesztő Gimp, író program CDBurnerXP, Média lejátszó Potplayer, tömörítő 7zip.

2013. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"valóban ingyenesek, tehát nincs belőlük fizetős verzió"


és ha van? ha az valóban különböző program, és nem hirdeti a free a pro-t akkor mi a különbség?


"rendszerkarbantartó"


Piriform soft.-nál egész pofásak és ingyenesnek is indult.

Most az, hogy csináltak belőle corporate supportot pénzért, az kit zavar?


"kémprogramkereső"

Spybot SD?

"fotószerkesztő"

IrfanView? GIMP?

"irodai csomag"

Openoffice?

2013. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:

Fájlkezelő: Free Commander

3D-tervezés/animáció: Blender

2013. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Amúgy általában az a probléma szokott lenni free verziókkal azon túlmenően, hogy korlátoznak benne funkciókat, hogy zavaró módon próbálnak rávenni a pro megvásárlására. Pl. minden harmadik kattintásra előjön egy ablak hogy frissítsek a pro-ra, mert az micsoda előnyökkel jár, vagy reklámokat kell elviselni, ha kép-/videoszerkesztőről van szó, vízjelet tesz a képbe... Sőt olyan videokonverterrel is találkoztam már, hogy az általa létrehozott videofájlok ismeretlen fájltípusként tűntek fel, csak úgy tudtam lejátszani, ha előtte társítottam hozzá a lejátszót minden alkalommal.

Már magam is kerestem ilyen abszolút ingyenes progikat, de az a baj, hogy azokra is teljes verziót írnak, ami valójában csak egy butított verzió. Ezért kíváncsi voltam, hogy mások mit ajánlanának. :)

2013. febr. 4. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:

"az általa létrehozott videofájlok ismeretlen fájltípusként tűntek fel, csak úgy tudtam lejátszani, ha előtte társítottam hozzá a lejátszót minden alkalommal"


ez nagyon érdekelne


amúgy:

[link]


ezek annyira free-k, hogy már nem is, hanem open source-ok, szóvel ez amolyan ultimate free

2013. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tabaki ***** válasza:
Kérdező! Amiről beszélsz, az nem freeware, hanem shareware. Taplóbb oldalakon direkt összekeverik a kettőt, de azért ott is fel szokták tüntetni, melyik micsoda. Mostantól figyelj erre a különbségre.
2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

21:17-es: wow köszi szépen, ez kell nekem! :D Egyébként konkrétan az AVS Video Converter produkálta ezt a jelenséget. De most már tudom, hogy a Format Factory a legjobb megoldás erre.


21:32-es:

Leginkább a Szoftverbázison nézegettem eddig progikat, és ott csak próbaverzió vagy teljes verzió közül lehet választani a keresés szűkítésénél, és sajnos utóbbiba ezek szerint shareware-t is beleértik. De most már jobban odafigyelek erre.

2013. febr. 4. 21:58
 9/11 tabaki ***** válasza:

Itt szoktak elég jó ingyenprogik lenni (nem emlékszem, a shareware-rel mi a helyzet):

[link]

Egyébként, ha nem játékra használod a gépet, akár át is válthatnál linuxra, ott a szabad program a megszokott. Ha van egy jól belőtt, jogtiszta Windowsod, azt persze ne rontsd el, de valami régi masinán kipróbálhatnád, hátha megtetszik.

2013. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az Xp támogatás lejárta után valószínűleg a Linuxra váltás lesz a "legolcsóbb" megoldás nekem, játékra amúgy sem használom a gépet. :)
2013. febr. 5. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!