Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop-ban hogyan lehet...

Photoshop-ban hogyan lehet montázsolni/maszkolni két képet?

Figyelt kérdés

Iskolában azt a házit kaptuk, hogy:


Van két alap kép:


[link]


[link]


Ezeknek így kellene kinéznie:


[link]



Sajnos az előző órán nem voltam ott, így ez az anyag kimaradt nekem. Esetleg, ha valaki ért a programhoz és eltudná magyarázni nekem, hogy kéne ezt pontosan megoldani , akkor az légyszíves írjon. Köszönöm előre is!



2013. febr. 12. 17:34
1 2
 1/15 csacsi2 ***** válasza:

Azt nem írtad mi volt az órán, mit tanítottak...


A kéz képét átalakítod layer-é, majd kivágod a fehér hátteret és ráhúzod a földre.

(A föld kép-nél változtasd meg a rajzvászon mérete -t.)

Innen úgy mozgatod a layert, ahogy akarod (sarkánál elfordítod)



kijelölés- nél használd egy ilyen képnél a színtartományt, majd jelöld ki a fehér részt és kivágás.

Arcok észlelésénél pipa van akkor a határvonalakat figyelembe veszi mozgató eszközzel áthúzod a föld képére!


A föld kép-nél változtasd meg a rajzvászon mérete -t.

de sokféleképpen lehet elkészíteni!!!


Egyebek, a kijelölést finomíthatod (szegély finomítása), hogy adsz neki pl.:sugarat (0.3 vagy ahogy érzed, nem lesz "szőrös")kijelölheted mágneses lasszóval is akár.

A tű végére tegyél egy pötyöt.


[link]

[link]

[link]

[link]

2013. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy ezen az órán pont nem voltam ott, ahol ezt vették a többiek, csak a házit tudom.
2013. febr. 12. 18:20
 3/15 A kérdező kommentje:

Húha... :D mivel nem rég kezdtünk el foglalkozni a progival, így már az elején gondban vagyok, hogy pontosan mivel is vágom ki a képet. (Plusz angol verzióval dolgozunk)

Szóval, ha részletesen, szájbarágósan le tudnád írni az most nagyon jó lenne. :\ Péntekig van időm megcsinálni a képeket. (6 darabot adott fel) Az osztálytársak meg nem igen vállalták be, hogy segítenek nekem, mert ők se nagyon tudják a feladatot úgy, hogy ők ott voltak órán... :D

2013. febr. 12. 18:39
 4/15 csacsi2 ***** válasza:

Nekem meg az angolom gyenge...

2 képet elhelyezed két fülön

Kéz kép:

Jobb lent duplaklikk Background -ra és layer lesz belőle

A szinezet legyen átlátszó (transparent)

[link]


Select / Color Range

Itt klikkelj a fehér részre és húzd a csúszkát (Fusiness) addíg míg nem veszi bele a kér részeit. (kb.:60)


A + pipettával hozzáadhadsz a kijelöléshez ha nem jelölné ki az egészet

[link]

Majd OK.:


Kijelölte a képen a kéz körüli részt.

Ctrl+ x -el kivágod a fehér részeket, ilyenkor kockás lesz az áttetsző háttér.


Ha nem lenne jó elsőre alt+ctrl+z vel visszalépsz. próbálod újra


pl.

A kijelölést finomítod a select / refine edge -vel hogy adsz neki radius-t (kb 0.3-0.5) képmérettől függ)


A kijelölést megteheted a mágneses lasso-val is (magnetic lasso)...


Föld.:


Image / Cannavas size -vel változtarod a munkaterületet. Add meg neki a méreteket, a nyílakkal adod meg milyen irányba adjon hozzá (neked a bal v. bal le nyíl kell)!

[link]


Fogod a kéz kivágott képet és a mozgató eszközzel (eszköztár nyíl ,bal felső)áthúzod a föld képére. Egy keretet látsz éd ha a sarokpontnál megfogod elferdítheted.

[link]


Jobb lent lesz két réteg. Amejik ki van jelölve azt szerkeszted!

Ha méretet változtatsz A sarokra klikkelve elhúzod a négyzetet, akkor tartsd lenyomva a sift-et a méretarány megtartásához!


lényeg a kijelölés pontossága a kivágáshoz. Szerencsére elüt a háttér így nem olyan nehéz. Ha nem megy elsőre lépj vissza és változtass az értékeken (fusiness)

2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Holnap elkezdem és, ha elakadtam valahol írok. Így egyelőre teljesen érthető.


Van egy másik kép (ami így első látásra bonyolultnak tűnik), ami így néz ki:


Ez a végleges, így kéne kinéznie:

[link]


És ezt a két dolgot ilyen méretben adták meg:

[link]


[link]


Szóval az a lényeg, hogy a mérlegre kell berakni ezt a két képet és persze le kell kicsinyíteni, hogy méretarányos legyen, illetve mint látható a lánc mögé kell behelyezni őket. Gondolom erre a láncos dologra is van valami spéci megoldás?

2013. febr. 12. 20:35
 6/15 csacsi2 ***** válasza:

Ne várj tőle sokat, gyenge a gépem...

http://www.youtube.com/watch?v=D9cviixcpl8

2013. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 csacsi2 ***** válasza:

Ez az első módszer, a színtartomány pont erre jó, mivel elütnek a színek így a köztes részt is beleveszi.


Lesz olyan is mikor nem ütnek el annyira a színek akkor a kijelölésen kell finomítani. Van a varázspálca (magic wand) kijelölő eszköz is ami szintén egyszerű. Baloldalt az eszköztáron felülről a 4. ( mágneses lasso a 3.)


[link]


Itt a lényeg az hog a kijelölést pontosítsd!

Ezen a képen pl. a lágy perem része az amivel az eszközök tulajdonságait állítod.

A kijelölés tulajdonságainál a tolerancia a legfontossab (ált 30 körüli érték), hogy mit vegyen bele és mit hagyjon ki! Ezek vátoztatásával pontosítod a kijelölést!

Varázypálcát ajánlom, nagyon egyszerü kis eszköz. Állítsd alacsonyra, majd magasra a toleranciát és majd látod a különbséget!


Az eszköztáron ahol a lasso és a varázzspálca is van ha jobb klikkel klikkelsz egyes eszközökre, többi eszköz is megjelenik!

pl.: Lazzó (szbadkézi kijelölés) jobbklikkkel váltasz a mágneses lasszóra akkor a kijelölés az a határok megkeresésébel történik (ráragad a vonal)és szintén a felső sorban állíthatsz az érzékenységén (tolerancia, radius opacitás stb)


Ezek a beállítások képfüggőek (méret ,színezet stb) ezért neked kell rájönni az értékeire.

Egy kis gyakorlással menni fog. Mivel én nem tanultam ezért csak saját tapasztalatokkal rendelkezem és nem vagyok profi és a gépem is gyenge!

Azért Remélem tudtam segíteni.


ui.:én jelenleg ezt tudom:

[link]


Itt már gyakoroltam a szem színezést,elmosást, áttetszőséget,átfedést,szöveget.

Van mit fejlődnöm!!!!Nem ártana egy erősebb gép mert jobb képeknél csak szenvedek!

2013. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hopp van is egy gondom: Nem világos számomra, hogy a transparent/átlátszó beállítást hol kéne megtenni? Nekem szerintem csak egy Hue nevezetű van, ami ugyanazt jelentheti. Tovább megyek, amikor másolom be a kézt a földre, akkor mikor ezt megteszem utána nem történik semmi, mármint a réteget jelzi, viszont a kéz nem jelenik meg a földnél.
2013. febr. 12. 22:15
 9/15 A kérdező kommentje:
Közben megjelent a kéz, mert normal-ra állítottam a blendig mode-ot. Csak akkor nem tudom ez az átlátszóság dolgot hol kell beállítani. Lehet nem is lényeges?
2013. febr. 12. 22:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Plusz nézem, hogy a kész képen, ahol beszúrja a darts nyilat, ott egy fekete pöttyöt is kell csinálni valahogy. Meg ahogy nézem kicsit fakóbb a kész kép, mint a két külön kép.
2013. febr. 12. 22:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!