Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop-ban hogyan lehet...

Photoshop-ban hogyan lehet montázsolni/maszkolni két képet?

Figyelt kérdés

Iskolában azt a házit kaptuk, hogy:


Van két alap kép:


[link]


[link]


Ezeknek így kellene kinéznie:


[link]



Sajnos az előző órán nem voltam ott, így ez az anyag kimaradt nekem. Esetleg, ha valaki ért a programhoz és eltudná magyarázni nekem, hogy kéne ezt pontosan megoldani , akkor az légyszíves írjon. Köszönöm előre is!



2013. febr. 12. 17:34
1 2
 11/15 csacsi2 ***** válasza:

Az áttetsző háttért rosszul ítram nincs (non)-et kell választani a layer létrehozásakor!

A pöttyöt ecset -eszközzel csinálod (a Föld rétegen) Válaszd ki a méretét (az eszköz beállításainál felsősáv) opacitás 100%, (Ha a beállítás sávon az ecsetre kattontasz választhatsz az ecset típusoknál, hogy ne legyen elmosott a széle)


Azért lehet fakóbb mert a kéz képe kivágásánál maradtak színek. A kivágásnál + pipetta-val adod hozzá ha nem jelöli ki az egészet(video)


Ha nehezen megy a színtartomány kijelölés, válaszd a varázspálca kijelölést. Klikkelsz (kijelöli) majd kivág (ctrl +X)Ha rosszul jelöli ki akkor állíts a tolerancián (eszk. beállítás sáv, ha kevés területet jelöl + érték ,ha belejelöl a kézbeakkor -) és így egyesével kivágod!


Lehet mjd készítek egy varázspálcás videót is csak ma nincs időm (hivatalok)...

Ügyelj arra melyik réteget szerkeszted éppen és melyik van felül!

[link]

2013. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A layereket nagyjából tudom kezelni, azt értem. :)

Egyébként magának a kész képnek olyan méretűnek kell lennie, mint a megadott végleges képnek? Tehát meg kell néznem mindig, hogy mekkora (pixelben) a kép?

2013. febr. 13. 15:48
 13/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyen videót milyen progival lehet készíteni? Plusz, ha hangot szeretnék közben alá mondani azt mivel tudom hozzáadni? Mondjuk, ha diktafonra beszélek közben.
2013. febr. 13. 16:50
 14/15 A kérdező kommentje:
És hogy lehet olyan szépen kijelölni a kezet, ahogy az a kész képen látszik? (Mert nekem van egy kis szürke csík a kéz körül) Illetve feethert nem kell használni a peremek simításához? Egyébként most nézem,ha a radiust beállítom mondjuk 0,3-0,5-re akkor a középső kis fehér részt a kéznél nem jelöli ki és azt nem is vágja ki.
2013. febr. 13. 18:56
 15/15 A kérdező kommentje:
Közben kiderítettem, hogy a végén sötétíteni a képen úgy kell, hogy adjustments - curves - black árnyalat és utána a flatten opcióra kell menni, hogy egy backroundba tegye a két képet.
2013. febr. 13. 20:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!