Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Ubuntut megéri feltelepí...

Linux Ubuntut megéri feltelepíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék Linuxot feltelepíteni, de nem tudom, hogy megéri-e. A számítógépem csak netezésre, filmnézésre és zenehallgatásra használom, viszont apa gyakran használ wordot, excelt. Ezért úgy szeretném úgy felrakni, hogy megmaradjon a Windows XP is a gépen. Ha jól tudom ez megoldható valahogy és majd a bootolásnál megkérdezi, hogy melyik oprendszert akarom indítani.

Skype-ot lehet rá feltelepíteni? Drivereket tudok hozzá letölteni? Illetve, ugye Kell két partíció az oprendszernek és elég mégegy ahova letöltök vagy kell külön egy ahova a linuxos dolgokat telepítem, meg külön ahova a windowsos dolgokat? Meg lehet úgy oldani hogy legyen mondjuk egy c és egy d ahova mennek az oprendszerek és lenne egy e ahol lenne 3 mappa, egy ahova a windowsos dolgok vannak telepítve és még egy ahová a linuxos dolgok. Ebből nem lenne gubanc, nem keverednének a dolgok?

Illetve wifi ugyanúgy lesz a házba?

Vírusírtó kell linux alá?

Ha valaki tudna segíteni privátba, azt megköszönném, mert lenne még kérdésem.



2013. febr. 12. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre egy kérdést. Ha szeretnéd bizonyos dolgokban tudok segíteni de csak egyenként, irj privátban ha gondolod, ahogy tudok válaszolok.
2013. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csinálj kapásból három particiót. Aztán az egyikre rakd fel a windowst. Fontos hoyg először a windows települjön. Aztán a másoidkra meg az ubuntut. A harmadik meg maradjon meg azoknak a cuccoknak amiket mindkét oprendszerről el akarsz érni mert pl a windows nem látja a linuxos partíciókat.


Driverek vannak rá, asszem skype is de valami ottani variánsa biztos van. Drivereket automatikusan telepíti, net lesz, vírusírtó nem kell, de azért nem árt, mert linuxon nem fut le a vírus de letöltödhez és ha windowsból nyitsze meg egy fájlt ott le is fut. A legnagyobb virusírtók megvannak liunuxra is pl avast.

2013. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló

persze, tudom, hogy egyszerre 1. kérdés, de ha ezt mind külön kérdésbe kérdezném meg, elég sok új kérdést kéne feltennem. Főleg, hogy félóránként lehet egyet.

De köszönöm, hogy felajánlod a segítséged, hétvégén szeretném ezt megcsinálni, szóval ha valami nem megy akkor írok.


2. válaszoló

Köszönöm a választ :)

2013. febr. 12. 21:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Zenehallgatásra, filmnézésre, netezésre a Linux tökéletes. Apukád is tud rajta word és excel fileokkal dolgozni, a LibreOffice-szal. Ubuntu helyett viszont talán a Kubuntu jobb, bár te tudod, neked mennyire tetszik a Unity felület ill. a MAC szerű kinézet.

2. Előbb a Windowst kell telepíteni, utána a Linuxot, mert a Linux felismeri és indításkor választhatsz, de a Windows nem foglalkozna a Linux-szal és felülírná az indítómenüt.

3. Kell egy windows partíció, és minimum kettő a Linuxnak (/ és swap). Előbb a Windowst telepítsd, adj neki egy kisebb partíciót, a többit a Linux telepítővel csináld.

4. Linuxon nincs c: meg d: meg e:. Egy hierarchikus filerendszer van, abban találsz meg mindent. Szerintem logikusabb, de meg kell szokni.

5. Skype van Linuxra, driverekkel nem kell kínlódni, mert néhány egzotikus dolgot kivéve mindent felismer magától. Amit nem, többnyire ahhoz is szokott lenni telepíthető driver. Wifi simán megy rajta, vírusirtó és tűzfal fölösleges rá.

6. A Linux látja a windows filerendszert, de fordítva ez nem igaz. Tehát ha a két rendszer között adatot akarsz cserélni, mindenképp a windows partíciót használd.


További kérdésre privátban szívesen válaszolok.

2013. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kurjancs válasza:
77%

Apádat kérdezted? Ubuntuhoz LibreOffice való, ami kezeli a wordot és az excelt is.

Én a helyedben az ubuntut nem az xp mellé, hanem helyette tenném föl. Vagyis adatmentés, winyó törlés, ubuntu install stb. Az Xp frissítések úgyis megszűnnek. Amit igényként leírtál, az mind megoldható ubuntu alatt.

Mellesleg én is ezt csináltam.

További tanácsért privátban szívesen válaszolok.

2013. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
próbáld ki a wubi.exe nevű programot, telepíti windows mellé a linuxot, és ha nem tetszik úgy tudod eltávolítani mint egy sima programot, nem kell hozzá külön partíció meg ilyenek
2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nem beszéltük, de ő neki biztos nem tetszene, és nem is tudná használni.

Ő az xp-vel és a 2003-s worddel dolgozott eddig csak (lassan már 10 éve ezeket használja) amikor windows 7-ünk volt azzal még kibékült, de pl a 2007-es wordot már nem tudta olyan gyorsan használni.

Szóval neki csak az xp és a 2003-as office jöhet szóba

2013. febr. 13. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor neki meg kell tartani az XP-t, szerkesztésre az is jó lesz neki.

Wifi lesz, vírusirtó nem kell a Linuxra.

Egyébként jó az elgondolásod, csak vigyázz, hogy meg ne zavarjon közben apu, hogy ne egy félkész rendszered maradjon.

2013. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

apa nem fog bezavarni.

Nem szokott semmit csinálni a gépen, még azt is meg szokta kérdezni, hogy pendrive-ról hova szabad felmásolni a dolgait stb. ilyen gond tehát nem lesz. Inkább öcsémnek vannak erre hajlamai, de ő inkább a vendég fiókba van beengedve :)

2013. febr. 13. 19:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha apukádnak a word 2003 után a word 2007 nem tetszett (amit a használhatatlan szalagmenü miatt meg is értek), akkor hidd el, el fog boldogulni a LibreOffice-szal, mert annak ugyanúgy normál menüs rendszere van. Vagy ha minden kötél szakad, akkor Linuxból is futtatható a word2003 Wine segítségével.

Csak a word miatt szerintem fölösleges megtartani a windowst.

2013. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!