Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Ubuntut megéri feltelepí...

Linux Ubuntut megéri feltelepíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék Linuxot feltelepíteni, de nem tudom, hogy megéri-e. A számítógépem csak netezésre, filmnézésre és zenehallgatásra használom, viszont apa gyakran használ wordot, excelt. Ezért úgy szeretném úgy felrakni, hogy megmaradjon a Windows XP is a gépen. Ha jól tudom ez megoldható valahogy és majd a bootolásnál megkérdezi, hogy melyik oprendszert akarom indítani.

Skype-ot lehet rá feltelepíteni? Drivereket tudok hozzá letölteni? Illetve, ugye Kell két partíció az oprendszernek és elég mégegy ahova letöltök vagy kell külön egy ahova a linuxos dolgokat telepítem, meg külön ahova a windowsos dolgokat? Meg lehet úgy oldani hogy legyen mondjuk egy c és egy d ahova mennek az oprendszerek és lenne egy e ahol lenne 3 mappa, egy ahova a windowsos dolgok vannak telepítve és még egy ahová a linuxos dolgok. Ebből nem lenne gubanc, nem keverednének a dolgok?

Illetve wifi ugyanúgy lesz a házba?

Vírusírtó kell linux alá?

Ha valaki tudna segíteni privátba, azt megköszönném, mert lenne még kérdésem.



2013. febr. 12. 21:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

nem csak a word, egyrészt azért is, de a család többi tagja, tapasztalattal és anya is most barátkozott meg a windows-al, és ezen kívül az összes családtagom a windows-t szeretné használni, mert ők ezt szokták meg és nem akarnak újat. Azért szerintem ezt is meg lehet érteni.

ÉS akkor így oldjuk meg.

2013. febr. 13. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!