Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » . Dvn fájlt hogy lehet készíte...

. Dvn fájlt hogy lehet készíteni/megnyitni?

Figyelt kérdés

Egyszer letöltöttem egy játékot és a játék fájljai egy bizonyos .dvn fájlba voltak tömörítve. Telepítés után észrevettem hogy kb.1.5GB a játék, pedig a telepítő csak 300 valamennyi MB volt. Ezért ha valaki tud kérem segítsen!

A telepítő .Bat fájllal működött. A kbontóklienst kipróbáltam tudok-e vele tömöríteni is de nem ment. Csak kibontani tud, legalábbis azthiszem.

Köszönöm!



#tömörítés #bontás #dvn #dvnfájl #.dvn
2013. febr. 13. 14:48
1 2
 1/12 Lajos54 ***** válasza:

Ez valami egyedi, nem szabványosított kiterjesztés lehet, soha nem hallottam még róla.

Az, hogy maga a telepítő jóval kisebb, mint maga a telepített program, teljesen természetes. A telepítők általában tömörített, de futtatható fájlok (vagy kicsomagolást igényelnek, aztán lehet futtatni őket).

Gondoljál csak rá, hogy pl. maga a Windows telepítője simán elfér egy CD-n, aztán telepítés után néhány giga lesz. (sőt, hamarosan meghízik akár 4-5 G-ra is).

2013. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen. Igazából már csodálkoztam a Win7 lemezén ami csak egy DVD volt de mégis a Win7 Ultimate, Starter, Home Premium stb... is rajta volt és ezek telepítési mérete majdnem 9GB.

De azért akkor is érdekelne ez a bizonyos .dvn fájl. Ja, és hogy hogy lehet készíteni. Vagy valaki ismer egy afféle "mindenféle fájl" megnyitására alkalmas progit?

2013. febr. 15. 12:48
 3/12 Lajos54 ***** válasza:

Persze, a jegyzettömb!

Na, ez csak vicc volt. Nem véletlenül van annyiféle fájlformátum. Mondjuk a képkezelők azokat a formátumokat tudják megnyitni, amelyek valamilyen kép formátum adatait tartalmazzák. (pl. jpg, bmp, gif stb.)Egy szövegszerkesztő a szöveges dolgok (alap a txt), ill ennek a "komolyabb" változatát, formázásokat, különféle betű típusokat (fontokat) és sok egyebet tartalmaznak. (legismertebb a doc). Egy videokezelő (szerkesztő, lejátszó stb.) a video formátumokat. Még folytathatnám, de ennyiből is látható, hogy kizárt olyan program, ami bármit, az összeset meg tudná nyitni. Pont az a lényege a kiterjesztésnek, hogy ebből tudja az operációs rendszer beazonosítani, mely programhoz tartozik az adott fájl formátuma, vagyis mi tudja azt megnyitni.

2013. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Lajos54 ***** válasza:
És maga a bizonyos .dvn kiterjesztés az adott program saját formátuma lehet, esetleg semmi más (egyelőre) nem tudja megnyitni. Próbáltam rákeresni a neten, de ilyet nem találtam. Persze ettől még lehet, ha van kedved, ott a Google...
2013. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

NEM! 100% biztos (mert nem vagyok hülye és már rengeteg eredeti játék telepítőjét láttam) hogy nem a program kiterjesztése ugyanis Torrentel szedtem le és licensz sem volt hozzá, és amit már írtam hogy .bat-tal működött.

Őszintén! Melyik az az id*óta cég, amelyik .bat fájllal működtet egy telepítőt???????

2013. febr. 20. 14:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Én értem mit akarsz mondani, de ha belegondolsz, valakinek eszébe juthatott az hogy összeszed rengeteg kiterjesztési kódolást és azt szépen belesűriti egy az általa kreált programba. (a valaki alatt nem csak egy embert értek hanem egy összedolgozó csapatot)
2013. febr. 20. 15:00
 7/12 Lajos54 ***** válasza:

Mégsem érted egészen pontosan. A kiterjesztés, az egy dolog. Az csak egy azonosító. A lényeg, ami magában a fájlban van. Azt nem tudja más program megnyitni, mint amihez való.

Próbáld csak ki: egy .jpg kiterjesztésű képnek a jpg helyett írd át a kiterjesztését mondjuk .kep - re. semmi nem fogja megnyitni. De ha a .kep kiterjesztésű fájltípust társítod valamelyik képnézegetődhöz, ezentúl az meg fogja nyitni, hiszen valójában egy képről van szó. De ha ugyanezt elvégzed egy Word dokumentummal, aminek a kiterjesztése eredetileg . doc , hiába próbálkozik az adott képnézegetőd vele, nem tudja megnyitni, mert az nem kép, hanem egy dokumentum fájl.

Így már remélem érthetőbb.

2013. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De értem.


Idézem: "ha belegondolsz, valakinek eszébe juthatott az hogy összeszed rengeteg kiterjesztési kódolást"

Na, én ezt írtam. A kiterjesztési kódoláson van a hangsúly. Ezt kicsit nagyon elírtam. Én arra gondoltam hogy pl. ezt a progit megcsinálták. Úgy készítették el hogy minden egyes kiterjesztés szerkesztéséhez megfelelő ablakot csináltak külön-külön. Ez úgy mükszik hogy, először kéri a fájl forrását. Aztán beazonosítja a kiterjesztést, és a kiterjesztésnek megfelelő ablakot nyitja meg, amiben a kiválasztott fájlt tudjuk szerkeszteni. Vagy az elején nemcsak kiválasztani tudunk hanem létrehozni egy, a listából általunk kiválasztott fájlformátumot. Persze ez csak egy gondolatom volt hogy egyáltalán van-e ilyen? Mert asszem ha lenne akkor jó sok helyet foglalna a merevlemezen. Ha mégegyszer átgondolom én egy olyan progira gondoltam ami csak a tömörített fájlok nagyrészét fel tudja dolgozni.

2013. febr. 22. 13:03
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja és ezt is félre írtam: "Vagy valaki ismer egy afféle "mindenféle fájl" megnyitására alkalmas progit?"

A minedenféle fájl mindenféle tömörített fájlt jelent most.

És nem a semmiért tettem zárójelbe. Azért mert konkrétan mindent nem tud megnyitni csak jónéhányat, és mégegyszer csak tömörítettre gondoltam.


Bocs!

2013. febr. 22. 13:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Meg van!!!

Újra elővettem a fájlt és megnéztem a parancssorba a helpjét! Most műkszik! Felraktam a netre, ha valakinek kellene itt van az alul lévő linken!

.bat-tal és parancssorral lehet üzemeltetni(DOS-os)

2013. ápr. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!