Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok pendriveról...

Hogyan tudok pendriveról bootolható Linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 8 Gb-os pendriveom és szeretném ha tudnék róla Linux alatt indítani egy számítógépet. Hogyan csináljam?
2013. febr. 17. 23:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ha van ncoreja valakinek aki ért a kérdésemhez, keressen nekem egy erre a célra megfelelő linuxot és másolja be nekem a nevét. (nem link kell hanem a neve)
2013. febr. 18. 00:06
 2/10 anonim ***** válasza:

a linux ingyenes nem kell hozzá ncore, de szerintem mielőtt elindítod, olvass róla egy kicsit

ha még annyit se tudsz, hogy ingyen van, akkor mit akarsz vele csinálni?


1. Unetbootin

2. Linux Live USB Creator

2013. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hol olvassak, és mi ez a két program?

Tényleg sohasem használtam még Linuxot semmit sem tudok róla, szívesen fogadok bármien olvasmányt. Linkeljetek nyugodtan.

2013. febr. 18. 00:36
 4/10 A kérdező kommentje:

De mégis. Honnan szedjek le egy Linuxot. Nem szeretnék túl sokat olvasgatni. Inkább gyakorlatban ismerném meg a Linuxot. Honnan szedjek lemondjuk egy Linux BlackPanthert?

Kérnék szépen egy linket és, hogy pontosan melyiket töltsem le az elküldött linkből, illetve hogyan telepíthetem egy pendrivera? Előre köszönöm ha valaki segít :)

2013. febr. 18. 01:15
 5/10 anonim ***** válasza:
K.: akkor a linux nem a te oprendszered! Olvasás nélkül semmire nem fogsz vele menni. Ha nem szeretsz olvasni, akkor tegyél le róla! Játsz windowson FPS-st és annyi.
2013. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Minek ehhez NCORE? semmi értelme

Van több tucat féle linux

Kezdésnek jó lesz az ubuntu linux

letölteni az ubuntu.hu honlapról tudod könnyen kezelhető, és sok írás van hozzá. Igazából kattingatással tudsz majdnem mindent csinálni.

Az unetbootin-al, tudod a letöltött iso fájlt a pendrive-ra telepíteni. Majd ha átállítottad a bootolási sorrendet, akkor azzal tudsz telepíteni.

2013. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lindmayer ***** válasza:

ubuntu.hu weboldalon letöltesz egy legfrissebb verzióju asztali 32 bites verziót, aztán meg ezt az alkalmazást: [link]

és így megcsinálod a pendrive-odat

2013. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Letöltöttem az előző válasz alapján egy Ubuntu rendszert, és telepítettem pendrivera. Beállítottam a bootot, szépen be is jött egy rózsaszínű kép Ubuntu felirattal, majd megkérdezte, hogy ki szeretném-e próbálni a rendszert vagy telepíteni akarom? Rákattintottam a kipróbálásra majd nemsokára be is jött az asztal, azonban a vincsesztereket nem értem el.

Kiírja mind 2 vincsesztert de ha bármelyikre rákattintok hibaüzenet ugrik elő valami 999 hibakóddal. Nekem pont arra kéne az Ubuntu,hogy sikeresen lezártam a Windowsomat, és hozzá szeretnék férni a fáljaimhoz. Mit tegyek?

2013. febr. 21. 01:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismét a kipróbálásra mész.

Bejön az asztal

Nyiss egy terminált( ctrl+alt+T):

írd be sudo su

Értelemszerűen entert kell ütni minden utasításom után

mkdir /media/disk1

mkdir /media/disk

mount /dev/sda1 /media/disk1

mount /dev/sda2 /media/disk

Ezután megkeresed a fájlrendszerben a media mappát és rámész a a disk1-re illetve a disk 2-re. S lőnek adatok rajta.

Ha nem, akkor menj bele a /dev mappába

Lesz egy csomó minden. Nézd meg, hogy a sd-taggal, vagy hd taggal hogy kezdődnek a winchester nevek

tehát lehet ilyen lesz sdb1, hda1 hda2 sdb1 sdb. Próbáld ki azokat a mount parancsnál, hogy melyik a jó.

tehát ha nem jó amit írtam akkor helyette ezt írod be( ha hda1-ről és hda2-ről van szó)

mount /dev/hda1 /media/disk1

mount /dev/hda2 /media/disk

Ha azt írja, hogy már csatolva van, akkor nézd meg a felcsatolt eszközöket:

mount parancsal. Ha találsz egy ilyet, hogy sda, hda, akkor oda lesz írva a mappa, amibe felcsatolta. Keresd meg a fájlrendszerben, és ismét eléred őket.

2013. febr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon jött össze, valószínűleg a hozzá nem értésem miatt. Az első parancsokta csak azt írta hogy nem található ilyen. A mappákban nem találtam semmit, vagyis voltak mappák de nem igazán tudtam mit keresek. A vincsesztereknek pedíg csak annyi a neve hogy 250g kötet meg 200g kötet, de még mindig nem nyitja meg. Amit írtál második parancsot azt nem tudtam megcsinálni mert nem tudtam melyik rövidítést használjam.
2013. febr. 21. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!