Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 telepítése full új...

Windows 7 telepítése full új gépre pendriveról?

Figyelt kérdés
Win7 ultimate x64 lesz rajta, hogy kell majd megcsinálni? Ahogy nézegetem az oldalakat, csak olyan telepítő tutorialt találok, ami már olyan gépre van, amin van op. rendszer. Kell valami különösebb dolog, hogyha pendriveról telepítem a rendszert?

2013. jan. 9. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

bekapcsolod a gépet, és belépsz a BIOS-ba.

ha van rajt oprendszer, akkor ezt ált. a del gomb lenyomásával tudod megtenni, de mivel nincs, így automatikusan azt hossza majd be.


itt kicsit félbeszakítanám az előző gondolatmenetet, ugyanis itt következik a bootolható pendrive készítése:

ehhez kell neked egy program, amivel elkészíted a bootolható pendrive-odat ( ezt csak olyan gépen tudod megcsinálni, amin van oprendszer ). ez megoldható cmd-be írt paranccsal is, de én jobbszeretem software-es úton... ilyen programot rettentő sokat fogsz találni, és lényegében mindegy is, hogy melyiket használod... azonban, mielőtt használnád a programot, le kell formáznod a pendrive-ot, és az oprendszeren kívül semmit nem rakhatsz rá. ( az oprendszert értelemszerűen nem simán rámásolni fogod, hanem azt rakod rá a programmal, amit kiválasztottál) , egyébként biztos találsz maj tutorialt, hogy mégis miképp csinálj bootolható pendrive-ot, ha esetleg elakadnál...

na, ha megvan a bootolható pendrive, vissza is kanyarodhatunk a biosban történő állítgatáshoz:

mielőtt bekapcsolod a gépet , dugd be valamelyik portba a pendrive-odat.

ha ez megvan, akkor kapcsold be a gépet, és a bios-ban first boot device-nak állítsd be a pendrive-ot, majd save&exit ( vagy valami hasonló ), és ha nem ősrégi a gép, akkor valószínűleg hajlandó lesz bebootolni róla.

2013. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon kösz, ment zöld.
2013. jan. 9. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!