Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel, FKERES és 'comma'...

Excel, FKERES és 'comma' probléma; Miért nem találja az FKERES az értékeket?

Figyelt kérdés

Excelben FKERES függvény alkalmazásával gyűjtök ki adatokat egy táblába egy másik táblából.

Szépen lehúztam a függvényeket, mindenhol a megfelelő hivatkozások vannak, stb. Bizonyos sorokban kaptam értékeket, de igen sokban nem. Tudom, hogy van olyan érték, amit nem találhat meg a táblámban, de van több olyan érték, amit meg kellett volna találnia.

Eddig annyit találtam, hogy a keresett cellákban minden érték elé egy aposztóf (comma) van téve, ez okozhat talán problémát. Megpróbáltam mindenhogy eltüntetni, de dehogysem akar sikerülni. Manuálisan kitöröltem, átállítottam a cellatípust, de az a nyamvadt commma nem tűnik el.


Kérdés: egyáltalán a comma-e a hiba oka és ha nem, akkor mi lehet még?



2013. febr. 20. 16:56
 1/2 A kérdező kommentje:
brékin nyúz: az aposztrófot ki tudtam cselezni, de így sem találja, amit kéne :-/
2013. febr. 20. 17:13
 2/2 A kérdező kommentje:
újabb frissítés: olybá tűnik, hogy azért nem találta az értékeket, mert a táblában a cellák értékei mögött volt 1-1 extra space. Ezeket anno én gépeltem be és biztos, hogy nem szívattam magamat azzal, hogy mindenhova extra space-t gépeljek. Hogy lehet ezt kiszedni és miért csinálja ezt az excel?
2013. febr. 20. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!