Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldhatnám meg azt hogy...

Hogyan oldhatnám meg azt hogy az ubuntun windows-os programokat tudjak futtatni?

Figyelt kérdés
Most szeretnék váltani ubuntura mert már elegem van a microsoftos oprendszerekből de viszont az ms office-ra és a CorelDraw-ra meg szükségem van (a munkám miattt). Milyen programmal tudnám megoldani azt hogy fel tudjam ezt rakni az ubuntura. A lényeg hogy az így felrakott programok lássák a hdd-t és a pendrive-ot. Ha valaki tud ilyet az írna pár megoldást

2013. febr. 20. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem van rájuk Linuxos alternatíva
2013. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
CorelDraw alternatívát nem találtam, a ms office-nak van alternatívája de nem tud annyi mindent (pl. A szöveget a lap közepére rendezze vízszintesen és függőlegesen is) és nagyon nincs időm egy új programot ki ismerni.
2013. febr. 20. 19:56
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:

Ha ezekkel dolgozol, akkor javaslom, hogy maradj a windows mellett. A wine-al illetve virtuális gépekkel nem érdemes bohóckodni.

CorelDraw alternatíva lehet esetleg az Inkscape, de nem tudom, hogy egy grafikus számára nem lesz e kevés a tudása.

2013. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából inkább az office a lényeg mert a CorelDraw-ot nem igazán szeretem használni, abból elfogadok valamilyen más alternatívát is.
2013. febr. 21. 16:16
 5/6 ejbenjaro ***** válasza:

A LibreOffice ha nem is hibátlanul, de kezeli a Microsoft Office fájlformátumaiban levő fájlokat. Tuljadonképp ha nincsenek extra igényeid, akkor kiváltja a Microsoft Officet. Corel Draw helyett pedig akkor próbáld ki a Gimpet és az Inkscape-et. Mindazonáltal olyan nincsen, hogy tanulás nélkül bármelyik szoftvert is egyik percről a másikra profin tudod használni. Tehát rá kell szánni kis időt az ismerkedésre.

A microsoft office bizonyos verzióit lehet futtatni linux alatt a wine segítségével.

2013. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Inkscape-t most próbáltam és úgynézki hogy maradok ennél mert ingyenes magyar és könnyen kezelhető.
2013. febr. 21. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!