Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ajánlanátok jó képszerkesztőt?

Ajánlanátok jó képszerkesztőt?

Figyelt kérdés

Egy jó kis progit keresek képszerkesztésre. Amolyan kezdő tanuló szinten vagyok, ezért lehetőleg olyat ajánljatok ami, ha le is van butítva, felépítésében, és kialakításában hasonlít a "nagyokhoz", így ha nagyjából tudom majd mit hol keressek egy komolyabb progin.

Még néhány dolog.

Xp-n fusson, és tudjon vízjelet.

Köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 26. 20:17
 1/7 csacsi2 ***** válasza:

Gimp ingyenes. Kezdetnek jó.

viszont ha váltasz egy komolyabbra azt a programot úgy is meg kell tanuld,ismerd.

2013. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Ne haragudj, de elfog a szánalom... a Windowson felnőtt generáció jellegzetes példányát látom benned: Meg sem fordul a fejedben, hogy teljes értékű, lebutítatlan, mi több, jól használható szoftvert is kaphatsz pénztonnák nélkül, a rendelkezésedre álló szűkös 0 forintért. Kivételesen ne hallgass csacsi2re, a Gimp egyáltalán nem olyan alja program, mint az ő tálalásából gondolhatod. Két dolgot máris borítékolhatok. Ha "váltasz egy komolyabbra" (vagyis lopsz egy Photoshopot, az erősebb előzetes dorgálást ezúttal mellőzöm, csacsi2 tudja, miért :), akkor

1. Semmiféle problémát nem fog okozni a váltás, a Gimp éppenhogy kitűnő iskolája a PS-nak, az ott megszokott megoldások -- mutatis mutandis -- jól használhatók a piaci programban is.

2. A tanulási folyamattal járó élvezkedés után nemigen fogsz vele olyan csodákat művelni, amelyeket Gimppel ne tudtál volna megvalósítani.

A Gimpen túl hadd javasoljam a RealWorld Paint nevű progit, amely szintén képes a Photoshop (sőt, a Gimp) formátumának kezelésére is.

Ezenkívül van egy oldalam, ahol ajánlok még néhány hasznos grafikai programot, ezt linkelem fűnek-fának, most neked is:

[link]

2013. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

Nem írtam hogy rosz progi a gimp, csak a kérdésből indultam ki. lényege hogy magát a programot is szokni kell ha vált az ember (főleg kezdőként)!

Nemrég volt egy "melyik a könnyebben kezelhető Photoshop" (szerintem 1-6 ig ugyan az kissebb változtatásokkal).Azért a Photoshop és Gimp között nagyobb a különbség mint a PS5 és PS6 között!

A Vízjelbe már bele sem mentem (Digimarc® )....

2013. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
A vízjelet majd csak ráteszi PhotoScape-pel, még jó, hogy már azt is bevettem a túlélőkészletbe. A különbségek terén nyilván igazad van, de én a mindenevőségemben már, úgy látszik, könnyebben átállok. A Gimp és a PS közti különbséget jószerivel nem is észlelem, ha hol Blenderből, hol Inkscape-ből ugrálok rájuk.
2013. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves tabaki.

Ilyennel sem vádoltak még, hogy windows-on felnőtt generáció tagja vagyok, de ma ez is megtörtént :)

Komolyra fordítva a szót engedj meg egy rövid magyarázatot, és talán már kevésbé fog majd el a szánalom...

Én jelenleg egyszerre két, igen rögös út elején állok. Az egyik a fényképezés, a másik, ami vele jár a képszerkesztés. A gépem fényévekre van minden valamire való fényképező géptől, minden tekintetben. Még csak nem is tükör reflexes, hanem kompakt, de ez a "tanulógép" , mert én nem hiszek abban, ha valaki kezébe nyomsz egy milliós gépet jó képeket csinál majd vele, hiszen a gépen minden tökéletes, és hibátlan lesz, meg működik minden, de egyetlen hátráltató tényező lesz: Maga az a szerencsétlen ember, akinek a kezébe nyomtuk a gépezetet.

Ugyanez a helyzet a képszerkesztőknél is. Az egy külön művészet, amit én eddig sosem figyeltem meg, és csak most vágok bele. Nekem konkrétan a Gimp semmit nem mondott eddig, és még mindig, mert nem hallottam róla. Úgy gondoltam itt is kell egy "tanulóprogram" , hogy amit a kis gépemből kipréselek minimálisan megszerkeszthessem. Mivel itt nincs szó hiper mega képfelbontásról, meg durva utószerkesztésről, nem gondoltam szükségesnek egy profi programot. Csak egy egyszerű kis alap progit, amivel az alap dolgokat meg lehet csinálni, ami lehet egy nagy butított verziója, mert ha megtetszik, akkor majd megveszem. Én egyébként szinte minden fontosabb programot vettem idáig, nem letöltöttem. Most kísérletezős időszakban vagyok, amire teljesen felesleges pénzt kiadni, gyakorlatilag kidobni. A link viszont nagyon sokat segített, köszönöm.

És neked is csacsi2 :)

2013. febr. 27. 19:36
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

Kétféle kép módosításról beszélünk.

1 a kép manipulálása 2 a kép hibáinak javítása.

Az utóbbi a foto utómunka. ehez egyszerű programok is jók (expozíció,zaj,fényesség,gamma javítás stb.)még az irfanview is tudja.

Az ilyenekhez és a nero (ha fent van a gépen) -nak a Photosnap -ját használom, jó munkát végez akár auto javítással!Ashampoo Photo Commander -is egész jó kis program.Gimp-el nem tudom mi a bajod, sokan használják mert ingyenes és ahoz képest sokat tud, mint egy kép utómunka.

kisméretü képek szerkesztéséhez nem kell nagy gépígény! Nekem is gyenge a gépem és küzdök az 1200px -feletti képekkel, megeszi a memóriát!

Öszegezve az utomunkára bármely egyszerü képszerkesztő (nézegető) program is jó.

[link]


letöltés

[link]

2013. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

"én nem hiszek abban, ha valaki kezébe nyomsz egy milliós gépet jó képeket csinál majd vele, hiszen a gépen minden tökéletes..."


Azt hiszem, egy nyelvet beszélünk. A képszerkesztőkkel tényleg ugyanez a helyzet. Én szeretek itt segíteni (erre mélyről fakadó emberségem a magyarázat), ugyanakkor nem állhatom meg, hogy a Sötét Oldalnak is vessek néha adógarast egy kis provokálással. A kérdezők egy jelentős hányada ugyanis éppen arra tenné le a nagyesküt, amiben te egészségesen kételkedel. Nem éppen magában álló példa a minapi eset, amikor a kérdező a világ legjobb képszerkesztőjének birtokában itt a Gyíkon faggatózott, hogy ugyan, hogy kell avval keretet rajzolni. Aki egy hellóvilág-programot sem dobott össze a maga emberségéből, annak okvetlenül a legjobb játékmotorra fáj a foga, ésatöbbi. Ez fogyasztó örök csodavárása, nem egyéb, én meg erre miért, miért nem, allergiás vagyok. A te kérdésed ezektől jólesően különbözött, csak a tájékozatlanságod ugrasztotta talpra bennem a szundikáló kisördögöt. A háló ugyanis rogyásig van rakva használható ingyenprogramokkal, grafikus szoftverrel meg éppen Dunát lehet rekeszteni. Egyszóval: Pardony...

Csacsi2vel ezúttal ismét egy nótát fújok: A klasszikus retusra bőven elég az ingyenszoftver, hadd hívom fel a figyelmedet az oldalamon egyébként már szőrmentén méltatott PhotoScape programra. Nem, mintha különösebben kedvelném -- csakhogy én elsősorban rajzolni akarok. Úgy veszem észre azonban, hogy a kifejezetten fényképkezelő rutinfeladatok megoldására nagyon jól felkészített, hatékony program.

Sok sikert a pályádon, a habitusod alapján van rá remény.

2013. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!