Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet meghatározni...

Hogyan lehet meghatározni hogy egy videókártyához és egy hangkártyához melyik szoftver kell a sok közül?

Figyelt kérdés
Van egy AsRock P4V88+ alaplap és benne egy 512 mb-os ATI HD 3450-es videókártya és integrált AC'97 (VIA 8233/8235/8237) hangkártya. Windows XP alatt kéne őket működésre bírni...Letöltöttem kb fél tucat különböző verziószámú meghajtóprogramot és semmi eredmény...Elolvastam az itt, a gyakorikerdesek.hu-n hasonló esetekre adott tanácsokat is, szintúgy eredmény nélkül. A hang megszólaltatása kisérletei különösen bosszantóak, mert van olyan (vinyl_v700b), amelyikre "kényszeresen" újraindulással reagál.
2013. febr. 28. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Az AcRock oldalán csak egyféle driver van a hangkártyához. Az sem működött?
2013. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudnál linkelni pontosan hogy ez hol található ?? Nem próbáltam...és most épp rákeresve sem jött be melyik lehet. Everesttel megnéztem a gépet hogy pontosan milyennek kellene és ezek után keresgéltem.
2013. febr. 28. 23:13
 3/8 hypno ***** válasza:

[link]


Az első három drivert telepítsd fel. (A második a hangchip-é.)


A videokártya driverét *innen töltsd le.


* [link]


Ha ez valamiért nem akarná az igazságot, akkor használd a gyártója meghajtóját.

2013. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 coopper ***** válasza:

Szia.


A meghatározás alapja : hardverazonositó.


Mivel a dolog Microsoft találmány egyszerű és nagyszerű, vagy nem ez nézőpont kérdése, és a windows xp óta benne van a windowsokban.


Számitógép - Jobb egér katt - Tulajdonságok - majd Eszközkezelő.


Itt keresd azt az eszközt, amire kiváncsi vagy

(telepités után sárga kérdőjeles az eszköz - és az Egyébb eszközök között van - kattits rá (kinyilik) ami benne van azt nem ismerte fel a gép és nem telepitett hozzá drivert)


Nálad ez most nagy valószinűség szerint a videó és hangkártya.


Kattints kétszer az egyikre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Egy kicsit lebutitod (elég a VEN és a DEV - Vendor és Device, vagy USB eszköz esetén VID és PID azonositó), utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.


Példa gugli keresésre : VEN_1002&DEV_94C1 driver windows xp


Aztán ha megtaláltad a drivert és letöltötted , bontsd ki és az INF fájlokban keress rá a VEN és DEV kulcsszavakra, (pl. Totalcommanderrel) ha megtaláltad benne a sajátodat akkor az a driver biztosan jó a hardveredhez.


Itt egy mintakép hardverazonositóra :

[link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hang már van...(letöltöttem és telepítettem az alaplaphoz ajánlott meghajtókat) viszont az eszközkezelőben van 3 sárga kérdőjeles: USB, RAID és VGA vezérlő.

A hardverazonosító segítségével megkerestem hogy milyen VGA kellene, letöltöttem, telepítettem s erre kiírta hogy sikertelen a telepítés a VGA-vezérlőnek. Miért csinálja EZT ?

2013. márc. 2. 17:19
 6/8 hypno ***** válasza:
Az AsRock honlapjáról tedd fel a maradék két drivert is, és az AMD-jéről azt a catalistot, amit linkeltem.
2013. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Telepítettem az Asrock honlapjáról az ajánlott 3 drivert és a linkelt AMD Catalystot is. Ennek ellenére nem működik és vannak a sárga kérdőjelek az eszközkezelőben...
2013. márc. 2. 17:35
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy orosz weboldalról sikerült olyant megtölteni, amelyik hajlandó települni. Ha valaki más is keresné, innen:

[link]

2013. márc. 2. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!