Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Munka Windows 8-on? Mik a...

Munka Windows 8-on? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Vettem egy Laptopot amin Windows 8 van. Na már most én nem szívesen használok Windows 8-at, igaz még ki sem próbáltam de már így képek alapján sem tűnt valami Munkába fogható "vérrendszernek". Windows 7-es Laptopot szerettem volna de valahogy a legtöbb bolt élvezi a vásárlókra erőszakolni a Windows 8-at és gyakorlatilag a Laptop kínálat 99%-án az van. Úgy hogy már előre félek. Újrarakni csak legvégsőbb esetben szeretném mert az egyik szempont amiért megvettem a készüléket az a bizonyos "Lenovo One Key Rescue System" ami szerintem irtózatosan hasznos mivel szeretem frissen tartani a rendszert és így egy csomó időt és energiát megspórolok ugyan is visszaállítja a rendszert és a "beépített" Drivereket, programokat is felrakja. Briliáns! És ha már újraraknám egy az hogy elveszne ez a remek funkció ami nem gáz mert visszatudnám rakni 7-re is de az már nem olyan "gyári" ha érted mire célzok.. A másik pedig az hogy végre Jogtiszta rendszerem lehetne.


Szóval véleményeket kérek, lehet használni normális körülmények között a rendszert munkára vagy teljesen idegen neki a dolog? Vagy esetleg láttam hogy visszalehet varázsolni a régi kezelőfelületet. Az "jó" dolog? Úgy értem nem "bug"-os és attól még ugyan úgy ki lehet használni mindent a rendszerben? És abból is van több fajta, melyiket ajánljátok? Valamint olyan kérdésem lenne hogy nem szívja le a hardver teljesítményét a Windows 8? Itt valamiféle Kompatibilítási problémára gondolok, ami miatt nem lehet kihasználni a hardver tényleges sebességét mondjuk ez szerintem Gyárilag Telepített Windows 8-al és Windows 8-ra tervezett laptoppal nem fenyeget.


Munka amire kell: Videó Szerkesztés, Kép Szerkesztés, Photoshop, Office, Jegyzetelés, Weboldal Szerkesztés.


Minden válasz köszönök!



2013. márc. 3. 01:06
 1/4 BM-Striker ***** válasza:

Windows 8 egy kicsit gyorsabb is, mint a Windiows 7.


Programok ugyanúgy működnek rajta.


A Modern UI-t minimum addig kell elviseli, míg egyszer rákattintasz az Asztal csempére(1-5 másodperc), miután betölt a rendszer, és mikor elindítasz egy programot Start screen-ről(kb 1-10 másodperc)

2013. márc. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már elég régóta használom a 8-ast itthon és meg kell mondjam én elég pozitívan csalódtam benne.


2 monitoron, még jobb is mint a 7-es volt!


A csempés felületet sem áll sokból megszokni, ha egy két billentyű kombinációt megjegyzel, máris pillanatok alatt menni fog a kezelése. (Laptopon így elég gyorsan lehet használni akár.)


Kompatibilitási gondom nekem még nem volt eddig, pedig igen sokféle programot feltettem. (Régieket, újakat, linuxról portoltakat...)

2013. márc. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Azt a táblagépes nyomiságot (Metro), hamar eltűntetheted, egy rahedli ingyenes szoftver van rá:

[link]


Így a Win8 egyből a Windows 95 óta jól megszokott munkaasztallal és start menüvel fog bejelentkezni. Utána úgy dolgozhatsz vele mint a korábbi Windows -okkal. A korábbi programokkal való kompatibilitása is egész jónak mondható.


Ezt a ráerőlteti dolgot nem vágom, te vagy a vásárló, te döntöd el hogy milyen Windows -al, vagy FreeDOS -al, Linux-al esetleg OS nélkül veszed a géped. Ha nem Windows -al veszed még olcsóbb is lesz egy bő tízessel.

2013. márc. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem eddig nem volt vele bajom.Szerintem jobb mint a win7,gyorsabb.
2013. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!