Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudok semmilyen...

Miért nem tudok semmilyen linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés
Mikor berakok egy lemezt (ezekkel próbáltam: Ubuntu 10.04, Linux mint 14 KDE, Lubuntu 11.10) akkor elkezdi betölteni a rendszert/telepítőt, és utánna csak fekete képernyő (a monitor nem világít egyáltalán, mintha nem kapna jelet). Ez miért van? A laptopom: ASUS X51RL. Előre is köszönöm a segítséget. :)

2013. márc. 3. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem támogatja valamelyik eszközödet(sztem a videókártyádat) a linux. Kicsit hegeszteni kell, hogy működjön.
2013. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, de mit csináljak, amíg nincs feltelepítve linuxom?
2013. márc. 3. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is volt, nekem hp-m van és én úgy oldottam meg hogy felvettem a fényerőt gyorsgombbal(nem tudom van-e ilyen asuson de ha van próbáld ki)
2013. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ubuntut próbáld ki a nomodset opcióval bekapcsolva. Amikor lila a képernyő és ott egy ember egyenló billentyűzet, akkor nyomj entert, majd az options menuben válaszd ki - ha jól emlékszem F8 -, és utána Try Ubuntu, Star Ubuntu without intall, vagy ilyesmi, szóval az első menüpontra enter és elviekben menni fog.


Mindenesetre nézz meg más terjesztést is, például a Fedorát, hogy az megy-e, mert az nem Ubuntu alapú.

2013. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!