Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan használhatom normálisan...

Hogyan használhatom normálisan a "Rendszergazda" funkciót Windows XP-vel?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy el van rejtve egy bizonyos "hátsó ajtó" az XP rendszerekben (lehet nem csak az XP-nél van így). Ez azt jelenti, hogy a telepítés során létrejön egy "Rendszergazda" nevű fiók is, ráadásul jelszó nélkül. Állítólag a több fiók lassítja a gépet, ezért rákerestem a dologra és újratelepítettem a rendszert. Úgy akartam, hogy a telepítés azon szakaszát amelynél meg kell adni a felhasználók neveit, átugrom és majd a rejtett Rendszergazda fiókot előhozom egy lentebb említett módszerrel (hogy az üdvözlőképernyőn is megjelenjen a bejelentkezésnél) és esetleg átnevezem, majd beállítom a második (korlátozott) felhasználót. Ezzel a módszerrel az addigi 3 fiók helyett csak 2 lett volna és gondolom ez valamennyit dobott volna a gép teljesítményén. Azonban a telepítés során nem tudtam átugrani a felhasználók megadásának szakaszát (azt írja, hogy muszáj legalább egy nevet megadni), ezért beírtam a 2. felhasználó helyére a korlátozott felhasználó nevét, az 1. felhasználó sorát pedig üresen hagytam, mert úgy gondoltam hogy automatikusan oda fog majd kerülni a Rendszergazda. Viszont így azt sikerült megcsinálnom, hogy a 2. felhasználó lett a rendszergazda... Az "igazi" Rendszergazda (a rejtett) előjön persze, de csak csökkentett üzemmódban.

Kipróbáltam az itt ( [link] ) található módszert a Rendszergazda fiók üdvözlőképernyős előhozására, de nem sikerült a dolog. Mit tehetnék? Lehet hogy olyan verziójú a telepítőm amivel nem lehet átugrani az említett lépést?

Egyébként 2002-es SP2 van felrakva.



2013. márc. 4. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Valóban van az XP-ben Rendszergazda fiók, de a Microsoft szándékosan csinálta úgy hogy az otthoni felhasználók ne használják. Az XP Home verzióban eleve tiltott, a Professional verzióban meg rejtett. A gép sebességén semmit nem változtat hogy van, pláne ha be sem jelentkeztél vele mert akkor létre sem jött... (ellenőrizd le hogy látsz e a "c:\Document and settings" mappában Rendszergazda mappát). Márpedig ha létre sem jött akkor mi is lassítaná a gépet? Ha gyorsítani akarod a gépet akkor az alábbiakat kell figyelembe venni:

Ami nagyban befolyásolja a teljesítményt:

- Processzor számítási teljesítménye

- Merevlemezed olvasási/írási sebessége

- Memória mérete

Ami kevésbé, de érezhetően befolyásolja a teljesítményt:

- Alaplapi chipset

- Memória sebessége

- Aktívan fotó szoftverek mennyisége

És végül azok amiket csak úgy érzünk hogy sokat dobnak a teljesítményen:

- Adatok elhelyezkedése a merevlemezen.

- Adatok mennyisége a merevlemezen.


Ebből a fenti két opció bizony pénzbe kerül, így ha nem akarsz rá költeni akkor marad a sufni-tunning, azaz gyilkolásszál ki minden olyan programot amit nem használsz napi szinten, és defragmentáld a merevlemezt. Ennél többet nem tehetsz.

2013. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 5. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!