Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok animációs videót...

Hogyan tudok animációs videót készíteni?

Figyelt kérdés

Ehhez a videóhoz hasonló grafikájú animációt szeretnék csinálni: https://www.youtube.com/watch?v=0whZNSSYRqs

Ha lehet, akkor mondanátok hozzá egy jó programot?

Nem vagyok benne biztos, de ha jól érzékelem ezen a videón, akkor minden egyes mozgást külön-külön meg kell rajzolni?

ui.: az animálás terén még tapasztalatlan vagyok, de a grafikai rajzolás az úgy ahogy megy :D



2013. márc. 4. 21:04
1 2
 1/11 tabaki ***** válasza:
Holnap..
2013. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:

Annak ellenére, hogy az idézett videó valamilyen szinten biztosan meg van támogatva számítógéppel, te kezdetben jobban jársz, ha kockánként rajzolod meg -- a segítő szoftverek kitanulása sem néhány nap.

A rajzokat bármiféle hagyományos rajzprogrammal elkészítheted:

[link]

A rajzok összefűzésére használhatod s MonkeyJamet, a zenét például Avidemuxszal teheted rá:

[link]

[link]

De létezik kifejezetten a kockánként rajzolt rajzfilmhez való program is, a Pencil:

[link]


Kapcsolódó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

Egy régebbi kérdéssel kapcsolatban már szóba kerültek a programok, szerintem tanulságos végigolvasnod a diskurzust:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Sajna, menet közben szolgáltatót kellett váltanom, ezért az én oldalaimra mutató linkek nem működnek. A szöveg viszont továbbra is megvan, mégpedig itt:

[link]

Tehát a linkekben uw értendő a régi fw vagy freeweb helyett.


Ne feledj egy linket dobni nekem, ha jutsz valamire, kíváncsi volnék rá, akármilyen kis próbálkozás.

2013. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tabaki ***** válasza:

Bocs, a régi kérdés linkjét elrontottam valahogy, próbálom újra:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

tabaki nagyon szépen köszönöm a válaszodat, és ha majd rendesen engedi az időm és megcsinálom, akkor mindenképpen küldök egy linket neked! :)

Amúgy akkor azt mondod, hogy mindenképpen kockánként csináljam meg, ha hasonló hatásút akarok elérni?

2013. márc. 5. 20:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni, h ezekkel a programokkal egyből tudok belőle videót készíteni?
2013. márc. 5. 20:22
 6/11 tabaki ***** válasza:
Hm, mi az, hogy "egyből"? Nem biztos, hogy azonnal nyilvánvaló lesz a programok kezelése. Megpróbálok majd neked is írni valami rövid útmutatót, de az eltart egy ideig. Azt javaslom, hogy először a Pivot meg a Stykz pálcikaemberkéivel gyakorolj, hogy némi jártasságot szerezz a tempóban, hogy mekkora időtartamot mennyinek érzel, ha filmen látod. Akkor majd a rendes rajzfilmben is tudod, hogy hány fázisra lesz szükséged egy bizonyos mozdulathoz, meg amúgyis élvezetes elfoglaltság. Reményeim szerint addigra én is írok valamit, ha nem, reklamálj bátran.
2013. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha azt mondom, h az eredeti tervem az, h egy meglévő videoklipet akarok megcsinálni, azaz átrajzolni, csak más karakterekkel, akkor gondolom úgy fél másodperceket kell megrajzolnom a videóból, ami egy kb 3 perces videónál úgy 360 képkocka? :D

Bár jobban nézve a kiszemelt videoklipet, talán kicsikét jóval több képkocka kellene. xD

2013. márc. 5. 21:21
 8/11 tabaki ***** válasza:

A hagyományos mozifilmnél 24, a manapság használatos videoklipben inkább 30 kockát számolj másodpercenként. Az átrajzolás jó gondolat, éppen ezt akartam javasolni első rajzfilmként. Hát igen, sok munka, de éppen a linkelt videó mutatja, hogy mindig lehet csalni. Nem véletlenül olyan darabos, hogy neked is feltűntek az egyes fázisok.

Nem tudom, hogy a honlapomat olvasgattad-e, szerintem van egy csomó érdekesség ott is, ha nem is túl módszeresen összerakva.

2013. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És szerinted videóvágó programokkal is megtudom csinálni? (versenyek meg a média szakkör miatt szert kellett tennem ilyenekre is :D)

A rendelkezésemre áll: Pinnacle Studio 11, Windows Movie Maker, Camtasia Studio 8, Adobe Premiere Pro 4 (bár ennél a konvertálással van valami gond, szóval nem szoktam nagyon használni)

Gondolom rajzprogramokat nem kell mondanom. xD

2013. márc. 5. 21:52
 10/11 tabaki ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!