Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepíthetem fel a...

Hogyan telepíthetem fel a Debian Linux-ot konzolosan?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam letölteni, letöltöttem egy netinstall változatot, majd 4.2 GB lett belőle és grafikus. De én konzolosat szerettem volna. (Úgymond szervernek. FTP, apache, php, mysql, ...)


Több embertől hallottam, hogy 1 CD-s viszont én a debian.org-on csak 5 DVD-es vagy több CD-s változatot találok.


Szeretnék egy kicsit foglalkozni a Linux-al, úgyhogy még nem vagyok penge benne, csak láma.


Ha valaki tudna segíteni, akkor azt nagyon megköszönném.


Ui.: Olvastam valamit, hogy elég csak az első CD-t letölteni a sok közül, mert ez tartalmazza az alap Linuxot? Ez igaz?


2009. szept. 13. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még kezdő vagy akkor erősen ajánlom Debian helyett először Ubuntu Server-rel kezdeni.

Az Ubuntu Server alapból konzolosan települ, Debian alapú és sokkal könnyebb (kezdőknek).

[link]


Ha viszont ragaszkodsz a Debianhoz akkor ezt töltsd le majd válaszd bootkor a konzolos telepítést:

[link] (x64)

[link] (x86)

2009. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyan csak én, az utolsó kérdésedre nem válaszoltam: igen az első CD elég, a többin csak csomagok vannak, de ha van interneted akkor az apt-get netről húzza le azokból a csomagokból ami kell.
2009. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, az Ubuntu jobb kezdőknek.

Én már nem minősülök kezdőnek, Debiannal próbálkozom. Kevés sikerrel, mert még vboxba nem sikerült működésre bírni :)


De amúgy nagyon tetszik debian is.

2009. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!