Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 szamara elegendo...

Windows 7 szamara elegendo egy 60GB-os SSD winchester?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy SSD winchestereken mukodesukbol kifolyolag tarhelyuk 30%-t szabadon kell hagyni hogy optimalisan tudjon mukodni, ez 60GB esetén 42GB hasznos helyet jelent, csak az op.rendszert gondoltam működtetni ezen a winchesteren, szerintetek elég ennyi hely, vagy képes ennél nagyobbra szívni magát az idők során, és az SSD winchester esetén jelenthet-e problémát?

2013. márc. 7. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
elég de akkor csak a legszükségesebb alapdrivereket tedd arra amiket nem lehet csak a rendszer meghajtójára tenni.
2013. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez felhasználástól függ, nekem például bőven elég, egyébként 15-20% szabad hely is elég.
2013. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25GB is elég.
2013. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 16 hónapja raktam Win7x64 rendszert a 60GB-s SSD meghajtómra. Persze a rendszeren felül egyéb alkalmazások is ide kerültek (totalcmdr, avg, winamp, vlc, nero meg hasonló "kötelező cuccok" illetve egy nagyobb méretű zeneszerkesztő és egy-két benchmark is). Ezen felül lekorlátoztam a viruális memóriát max 2GB-ra ezen a meghajtón (mert az is sokat bír foglalni). Egyéb solgokra nem nagyon vigyázok (AHCI, TRIM engedélyezve, lemeztöri kikapcsolva) és most van rajta 43GB foglalt terület. Ha picivel jobban vigyáz rá az ember szvsz meg lehet maradni 30-35GB körül is, még viszonylag kényelmesen.

Ettől függetlenül szeretnék majd egy 90 vagy 120GB-s modellt, hogy egyáltalán ne kelljen ügyelnem semmire (defragon és Trimen kívül) avagy totál kényelmesen terpeszkedhessek rajta úgy, hogy elegendő szabad cella maradjon az élettartam maximálásáért.

2013. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!