Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet felcserélni az y-z-t?

Hogy lehet felcserélni az y-z-t?

Figyelt kérdés
Adott egy SONY XPERIA X8, gingerdx v29 van rajta és a billentyűzeten fel van cserélve az y-z. Hogy lehetne normálisan megcsinálni hogy ne legyen? Már próbáltam mindent de semmi...hhhheeeellllpp.

#Telefon. Sony X8
2013. márc. 20. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
számítógépen alt-shift. telón passz
2013. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt egy fórumon találtam.


"

Keleman23:


Szerintem először is frissítsd a rom-ot, van már belőle v15. Van hozzá hotfix is az alapértelmezett billentyűzethez.

Ha nem akarod, akkor elindítod mondjuk a böngészőt, hosszan nyomva tartod ott ahol be tudnál írni valamit, majd a felugró ablakban kiválasztod az alapértelmezett bevitelt.

Ezután root explorert elindítod, belemész a system --> usr --> keyboard-config mappában és úgy emlékszem lesz két fájl: keyprint.xml és keyprint_qwertz.xml, törlöd a keyprint.xml és átnevezed a keyprint_qwertz.xml-t keyprint.xml-re. Ha megváltoznának közben a hozzáférési engedélyek akkor rányomsz hosszan, permissions -->

xx-

x--

x--

és így beállítod. Újraindítod és már jónak is kell lennie.

(Root explorer-ben ha ott vagy a mappában ne felejts el rányomni fent a jobb sarokban lévő Mount R/W-re)

Ha nincsen keyprint_qwertz.xml fájl akkor rányomsz hosszan a keyprint.xml-re --> Open in text editor --> utolsó elötti sornál: keylayout="qwerty-en"-t átirod "qwertz"-re. Mented, majd törlöd a keyprint.bak fájlt és újraindítod a telót. "

2013. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, néztem csak az a baj hogy nekem nincs ilyen mappa mert újabb a rom.
2013. márc. 21. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!