Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik progival törhetek fel...

Melyik progival törhetek fel msn vagy e-mail címeket?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát még mindig vannak ilyen ......k. (Pontozott vonalat tetszés szerint kitölteni.)


NINCS olyan program amivel fel lehet törni E-mail címet vagy MSN címet! Ötszázezredszerre sincs!


Olvass vissza és használd a kereső funkciót!

2009. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fegyver,vagy pénzhamisításhoz papír nem érdekel?
2009. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de vaan :) nem egy video-t láttam hogy használták a programokat.igaz hogy bonyolult..de akkoris van. szóval engem te csak ne oltogass :))
2009. szept. 18. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel fel lehet törni. Kapcsold be az msn-t, és utána másold be ezt a linket a böngésződbe. Töltsd le, nyisd meg. De be legyen kapcsolva az msn-ed, ez fontos! További leírást ott találsz majd. Remélem tudtam segíteni. Majd írd meg sikerült-e. drukkolok, elég könnyű amúgy.

2009. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Durván három módszer van arra, hogy valaki visszaélhesen egy másik ember pl. Myvipjével.

1: vegyük azt a fikciót, hogy valaki annyira képzett,

hogy be tud jutni az üzemeltető szervereibe, és közvetlenül tudja módosítani az állományokat.

Na EZ fikció!! Mert bár létezhetnek ilyen képzettségű emberek, de soha a büdös életben nem fogják a tehetségüket vesztegetni egy ilyen gyermeteg cselekedetre. Aki ilyet tud, az vagy kormányok, vagy a legmagasabb bűnözői körökben mozog, esetleg a saját szákállára dolgozik. (ugyanez igaz arra is, hogy közvetlenül a szolgáltatótól szerzi meg az azonosítókat)

2: Itt jönnek azok a lehetőségek, amik tényleg megtörténhetnek. Ezekben az esetekben a rosszakaró az áldozat gépéről szerzi meg a belépéshez szükséges adatokat. Ha rendelkezik megfelelő ismeretekkel, akkor azt Ún. "keylogger" programokkal megteheti, amit telepíthet közvetlenül az áldozat gépére, de léteznek olyan fajták is, amit pl. e-mailben lehet átküldeni, ahogy az áldozat megnyitja, az települ és onnantól monitorozza a leütött billentyűket, és elküldi a rosszakaró felé. (sok ilyen programot a neten is fel lehet hajtani, tippeket nem adok) Hátrányuk ezeknek a programoknak, hogy szinte mindem vírusírtó kiszúrja őket. (Hacsak a rosszakaró nem olyan képzett, hogy saját maga írjon ilyen programot, amit ellát megfelelő védelemmel ez ellen, de itt ismét életbe lép az, hogy aki ilyet tud, nem fogja ilyenekre vesztegetni az idejét.)

Tehát az egyik szóbajöhető lehetőség ilyen billentyűzetfigyelő program valamilyen módon történő telepítése a gépre.

A többi lehetőség még ennél is egyszerűbb: a rosszakaró , ha ismerős, lenézheti, a jelszót, ha éppen ott van bejelenkezéskor, megkérdezheti (sokszor, akik sopánkodnak, hogy "feltörték" ezt meg azt, maguk adják ki a jelszavaikat)

De ki is lehet találni, ha tudjuk pl. hogy a leendő áldozat mindenhova ugyanazt a jelszót adja meg.

Ezenkívül sokan bele sem gondolnak abba, hogyha pl. jelszóemlékeztető használnak, akkor bárki aki odaül, gond nélkül beléphet az oldalakra.

Ezek lennének a lehetőségek. Az egész "feltörés" dolgok túl van misztifikálva, nem úgy megy ez a filmekben, hogy xy ül a gépe elött, pötyög mint állat, vadul futnak a számsorok egy dos-ablakban, és már meg is vannak a belépési kódok :D

A következő dolgokra kell odafigyelni a teljesség igyénye nélkül:

-Fontos oldalakra nem lépünk be nyilvános helyen (netkávézzó)

-Csak az otthoni gépnél használjuk a jelszó megjegyzése funkciót, olyan helyen ahol mások is hozzáférnek (koleszben, suli géptermében) nem jó ötlet ilyet beállítani

-Nem adjuk ki a jelszavainkat olyannak, akiben nem bízunk. pl. csak msn-en ismerjük.(ez érvényes weboldalakra is, sehol nem kérnek máshová szóló jelszót hátsó szándék nélkül)

-Nem használunk könnyű,logikus egyenjelszót mindenhová.

-Nem nyitogatunk meg ismeretlen, gyanús leveleket, ha mégis lsd. következő pont.

- Rendszeres vírus és kémprogram írtás megfelelően frissített írtókkal.

Ha ezekre odafigyelsz, akkor nem lesz több olyan, hogy ellopták a jelszavaimat, és pucér képeket tettek az iwiwemre:D

2009. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak abban a tévhitben, hogy létezik egy program nagy, piros “FELTÖRÉS” gombbal, amivel bármilyen MSN-cím jelszava feltörhető. Sajnos a keserű igazság az, hogy ilyen program nem létezik, bármennyire is szeretnék ezt hinni egyesek.


Egy MSN-címhez tartozó jelszó bár feltörhető, de leginkább csak próbálkozással, vagy az ún. phishing módszerrel.


A phishing, jelszó- vagy adathalászat lényege, hogy valaki úgy szerzi meg egy felhasználó titkos jelszavait, hogy végtére is azt ő maga adja meg neki.

Az elnevezés az angol „fishing”, azaz „halászat” szó elferdítéséből született.


Az általában tinédzser adathalászok leggyakoribb módszere egy álnéven írt e-mail küldése, például a címzett bankjának a nevében. A levélben (sokszor technikai problémákra hivatkozva) bankkártyaszámot és a jelszavak megismétlését kérik. A feladó e-mail címe az esetek többségében (egyes felmérések szerint 95%-ában) hitelesnek tűnik egy laikus felhasználó számára (például info@citibankde.de). Az üzenet sokszor HTML-kódolással érkezik, így valóban hihetőnek tűnik, hogy a feladóként megnevezett cég küldte az üzenetet (ezt kihasználó vírus volt például a Mimail). 2008-ban már úgynevezett phishing-kit-ek jelentek meg az interneten, melyek segítségével bárki saját csaló támadást indíthat automatikus módszerekkel, akár komolyabb szakértelem nélkül is.


Az adatrablók az esetek többségében a nemzetközi piac oldalaira utaznak, többnyire a PayPalre, az eBayre és a Citibankra.


A phishing egyik techikája a pharming: ilyenkor az eredeti (például banki) weboldalra egy megszólalásig hasonlító áloldalt készítenek, ha viszont valaki itt adja meg az adatait, azok a csalók kezébe kerülnek.


Ha egyszerre nagyobb számú támadást indítanak, akkor spear phishing technikával dolgoznak. Az internetes beszélgetésre alkalmas szoftvereken keresztül a vishingnek, míg mobiltelefonon a smishingnek nevezett technikával támadnak. A nagyobb előkészületeket igénylő, személyre szóló, kis számban indított támadás a whaling.


Forrás: [link]


Így tehát minden olyan program, ami azt hirdeti magáról, hogy fel tudja törni a megadott címhez tartozó jelszót, 99%-os valószínűséggel nem tudja feltörni, viszont nagy esély van rá, hogy rosszindulatú vírust, vagy reklámprogramot tartalmaz, ezért még a kipróbálása sem ajánlott!


Tény: az MSN Messenger régebbi (8.0-nál korábbi) verziói a számítógép rendszerleíró-adatbázisában tárolták az egyes MSN-profilok jelszavait. Ezek valóban visszafejthetők voltak speciális programokkal. Azonban a 8.0 verzió megjelenése óta a jelszavak tárolásának módja sokkal biztonságosabbá vált, így (legalábbis egyelőre) már a helyben tárolt jelszavak sem megfejthetőek.

2009. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!