Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon akarok futtani egy...

Linuxon akarok futtani egy windows-os progit, hogy kell?

Figyelt kérdés

A wine-t próbáltam, elindul a telepítése a VisualStudio-nak, csak közben problémát ír ki, mikor letölt telepítés közben dolgokat. Gondolom azért, mert azokat meg nem tudja futtani, vagy hasonló.


LinuxMint oprendszert használok, és mivel a jogtiszta windows8 telepítés közben hibát jelez, w7nél meg nem jók az eszközeim(hangkártya, hálók., ..), illesztőprogim pedig w8hoz van, és nem akarok a gyártó oldalán kutakodni, így linuxot raktam fel, és programozáshoz nagyon kellene a VisulaStudio.

Tudtok segíteni?



2013. márc. 29. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha Wine-al nem megy, akkor még meg lehet próbálni egy teljes virtuális gépet feltenni és abba telepíteni egy Windows-t.
2013. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de épp ezért írtam, hogy a w8 nem települ fel, w7 meg nem ismeri az eszközeim felét, szóval virtualBoxnál sem lesz jó akkor a windows telepítés, nem gondolod?
2013. márc. 29. 15:16
 3/7 ejbenjaro ***** válasza:
Nyugodtan tedd fel Virtualboxba a windowst. Fog működni.
2013. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne, nem gondolom, mivel a VirtualBox egy virtualizált hardverkörnyezetet hoz létre, amiben bizony mind a Win7 és mind a Win8 vígan elfut.
2013. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
laptopon mennyire terheki vbox az aksit? érdemes laposra feltenni?
2013. márc. 30. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy alapvető bökkenő: a Wine arra van tervezve, hogy minél több windows programot futtatni tudj Linuxon. Létrehoz a programoknak egy környezetet és a programok nem is tudják, hogy nem windows alatt futnak. Ellenben azért a wine nem tökéletes és nincs felkészíve mindenre.

Éppen ezért ha windowsra akarsz programozni, akkor nem valami jó megoldás wine alatt kísérletezni. Megeshet ugyanis, hogy az adott program wine alatt jól működik, de natív windows alatt nem, illetve fordítva is.


Csatlakozom az előttem szólókhoz: tegyél fel VirtualBox-ba egy akármilyen Windowst. Az a vendégrendszer NEM a laptop közvetlen hardverét fogja látni, hanem egy emulált gépet. Ha a Linuxon jól működik a hálózat ill. a hang, akkor a vendégrendszeren is jól fog működni.


Ha viszont nem kimondottan windowsra akarsz programozni, akkor ott van a GCC meg kismillió különböző fejlesztőeszköz.

2013. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

VBox ot beállítottam, Win7 túl lassú benne, így töröltem is. Most feltettem linux helyett a Win8at, amit jogtisztán tölthettem le :)

Azért köszi srácok (lányok) :D

2013. ápr. 1. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!