Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki aki ért a GIMP2-höz...

Valaki aki ért a GIMP2-höz segítene?

Figyelt kérdés

Ezeket a feladatokat kellene megcsinálnom, de nem mennek..

Aki ért hozzá leírná lépésről lépésre, hogy hogyan kell?

(a tojásokat át tudom helyezni a fészekbe, meg forgatni stb..az a pár kérdés memt belőle)

Tehát igazából arra lenne szükségem, hogy ezeket hogyan kell megcsinálni gimpben, hogy meg tudjam tanulni...


1.a tojásokat áthelyeztem az egyik képről a másikba (egy fészekbe) ez kész, ezzel kell dolgozni!

2.tárolja el a kijelölést (tojásokat) új, önálló rétegen!Az eljárás megerősitéséhez mentse a képet ugyanolyan néven, de a képszerkesztő program eredeti formátumában!

3.alkalmazzon torzító hatású transzformációt is!

4.szinezze át az egyik tojást, mintavételező és az ecset eszközök műveletével.

5.készítsen rétegmásolatot a háttérrétegről.

6.vegyen színmintát a tojásokról, s az elöbb elkészített rétegmásolat alá készitsen a bal alsó sarokból a jobb felső sarokba tartó színátmenetet!

7.csökkentse a lemásolt háttérréteg átlátszatlanságát 70% körüli értékre.

8.helyezzen el egy szövegréteget a bal felső sarokba melybe beleirja saját nevét(ezt tudom)

9.módosítsa a szövegréteg átlátszatlanságát (opacity) 80%-ra.

10.Az átmásolt tojások réteget olvassza be a befogadó képbe!Az eredményes művelethez csökkentse a réteg átlátszatlanságát 70% körülire, valamint alkalmazzon világosító hatású összehatásmódot. (Az összhatásmód a rétegek színének összekeverésére hivatott.(fedési vagy keverési módként is ismert lehet ez a művelet)

11.Alkalmazzon a szövegrészen hullámzó hatást.

12.olvassza egybe a rétegeket.


2013. márc. 31. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
2013. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!