Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint 14-re hogyan tudok...

Linux Mint 14-re hogyan tudok telepíteni?

Figyelt kérdés
Frissíteni szeretném a videokártya driverét, letöltöttem hozzá a linux verziót de nem tudom hogyan telepítsem.

2013. ápr. 1. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Miben van a program?

Ha .deb fájlban, akkor a csomagkezelővel tudod telepíteni. Ha forrásban, akkor le kell fordítanod.

A csomagot először ki kell tömörítened, majd rendszergazdaként belépve a program könyvtárába kiadnod a következő utasításokat:

./configure

make

[link]

2013. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előszőr ellenőrizd le a jelenlegi verziót, hogy nem a lehújabb e. Amit te töltöttél le úgy nevezik, hogy külső driver, de ha jól tudom, a minten is van jockey-gtk, ami tárolóból telepít.


A legjobb a tárolós változat, mert abban az esetben, ha a kernelnek kijön frissebb verziója, nem kell újratelepíteni a videokártya drivert.


Ha ez nem okoz gondot csak akkor gondolkozz el rajta, mert kicsit macerás azért ezzel foglalkozni.

2013. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!