Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tudok ilyen (lent említett...

Koncocska kérdése:

Hol tudok ilyen (lent említett) animációs programot venni lehetőleg olcsón, és budapesten belül?

Figyelt kérdés
hallottam egy olyan számítógépes programról, amin csak egyszer megrajzolod a figurát, be kell "csontvázazni", és úgy mozog, hogy a csontot mozgatom, a program meg megrajzolja a figurát abba a pózba.... (remélem nem fogalmaztam hülyén... :D :D )
2013. ápr. 3. 22:04
 1/6 tabaki ***** válasza:

3D-ben így működik pl. a Blender. Hagyományos, 2D-rajzfilmet viszont csak némi plusz ügyeskedés árán tudsz vele létrehozni. Maradva az ingyenes kategóriánál, próbálkozhatsz a Synfig Studio és a CreaToon nevű programokkal, bár ezek csak távolról emlékeztetnek a csontvázas rendszerre. Van még egy Skeleton nevű kis progi, de az inkább csak játszadozásra, apróbb mozgáspróbák készítésére alkalmas. Szegről-végről a rokonsághoz tartozik a pálcikafigurák animálására való Pivot és Stykz program is.

Fizetős programok: Anime Studio, Toon Boom Studio, azt hiszem, mindkettő csontozható, a közismert nagy 3D-szerkesztők úgyszintén.

2013. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnéztem őket, kettő között gondolkodom : synfig studio és toon boom studio.... Nekem mondjuk jobban tetszik a synfig studio, de szerinted ha egy kb 1 órás rajzfilmet szeretnék csinálni, amit esetleg még be is tudok küldeni valahova, melyik legyen? Egyébként a mammutban a media marktban megtudom venni cd roomként? És ha igen, mennyiért?
2013. ápr. 4. 19:42
 3/6 tabaki ***** válasza:

Őszintén szólva, fogalmam sincs, hogy a fizetős programok a neten kívül hol és hogyan vásárolhatók, én már csak passzióból is csupa ingyenprogramot használok. Mivel a Synfig ilyen, javaslom, hogy elsőként azzal próbálkozz. Innen töltsd le:

[link]

Nem tudom, az angollal hogy állsz, a program működtetéséhez szerintem fontos, de ha egyszer megérted a lényeget, onnan már nem túl bonyolult. Kivételesen nem ajánlom fel a segítségemet, mert az én gépem olyan ósdi, hogy már nem fut rajta, csak hibaüzenetről hibaüzenetre döcög.

2013. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) akkor letöltöm :) de ez ugye fut net nélkül is?
2013. ápr. 4. 21:41
 5/6 tabaki ***** válasza:
Igen.
2013. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. ápr. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!