Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol találok ilyen töredezettsé...

Hol találok ilyen töredezettségmentesítő programot? (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

1 terrás kukába való szemét lett a vinyómból.

Leginkább az volt a baja hogy sokat torrenteztem és torrent közben mást is csináltam, így ide-oda ugrált az olvasófej amitől bedöglött.

A vinyó, olyan mint egy bakelit, nem egy helyen van az adat hanem a belsejében van egy kör olyan mint a bakelit meg a cd, és az olvasófej ide-oda mozog hogy kiolvassa az adatot. És torrent közben mondjuk a bal felső helyen van az adat, a játék meg a jobb alsó részben van, így ide-oda cikázik az olvasófej a másodperc tört része alatt.

Erre találták ki a töredezettségmentesítőt, de az nem sokat ér, mert ha van 1 fájl ami 4 gigás, akkor azt összeszedi hogy egy helyen legyen, de nem csinálja meg azt hogy a torrent és a játék közel legyen egymáshoz. Pedig képes lenne rá ha egy programozó így írná meg, de valószínűleg erre még senki nem gondolt.

Van olyan lehetőség, hogy megtaláljuk a gyakran használt programokat és fájlokat, és ha ezeknek a fizikai pozícióját egy töredezettségmentesítővel közel tesszük egymáshoz, akkor jelentősen nőhet a merevlemezek élettartama.



2013. ápr. 6. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mert sok értelme nem lenne...


1. A HDD-ket pont arra találtak ki hogy "ugráljon

2 az olvasófej. Van ahol 24 órába mennek ezek a cuccok, mégsem mennek tönkre.

3. Ha ezeket az adatokat te szabnád meg hogy mi, mi mellett legyen, azzal csak annyit érsz el, hogy a fej 8 centi helyett 2-t közlekedik. Szerintem tök mindegy.

4. Hiába adod te meg a programok helyét, mert az oprendszered szintén percenként veszi igénybe a HDD-t és minden adat nem lehet egymás mellett - értsd ez alatt az oprendszer a játékok és a torrent fájlokat - és így értelme sem lenne annak amit szeretnél...

2013. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csacsi2 ***** válasza:

Nem kell ennyire túlreagálni a dolgot, ott más lehetett a gond.

Azért leírnám, hogy van egy töredezettségmentesítő program, Diskeeper.

Van sok hasznos funkciója amikről írsz.

IntelliWrithe

Auto Defrag stb. Bővebben:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kovács Laci 88 válasza:

Be lehet állítani hogy miszerint töredezettségmentesítsen az adott program. Sort by file name, satöbi...date..

Én is sok féle mentesítőt kipróbáltam már, de nekem az ingyenes jött be leginkább:

[link]

2013. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!