Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom feltelepíteni a...

Hogy tudom feltelepíteni a windos xp-t a pendrivem-re?

Figyelt kérdés

Az Xp nem ismeri fel se a pendrivet, se azúj HDD-t. (Most win 8-van fent.)


Az a baj, hogy a win -at viszont nem tudom pendrive-re felrakni, mart ahhoz 16 Gb helyett 32 kéne.


Mit és hogyen csináljak?

Az is jó ha a win 7 lesz a pendriven. (Értelemszerűen hordozgatnom kéne.)



2013. ápr. 10. 21:36
1 2
 1/13 hypno ***** válasza:

Pendrive-ra nem telepítünk operációs rendszert.

Nagyjából sejtem mit akarsz kérdezni, de biztos ami biztos fogalmazd meg te.

És magyarul, érthetően.

2013. ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pontosan azt akarom. Pendrive-ra akarok tenni operációs rendszert.

Legyen olyan a pendrive mint egy külső HDD, amit bárhol (pl: munkahelyen) ha rádugok egy gépre, akkor arról induljon. (Bios állítgatást tudom!)

2013. ápr. 10. 22:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Először: Ahogy írták is, pendrive-ra nem telepítünk oprendszert, mert olyan lassú lesz, hogy az életedet elunod mire bebootol róla...

Másodszor: Nagy valószínűséggel ez a tetűlassú oprendszer csak azon a gépen fog szenvedve futni, ahol feltelepítetted. Ez nem úgy működik, hogy rádugod egy másik gépre és megy...


Esélytelen...

2013. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:

#2 Féltem, hogy ezt fogod írni.


Te egy LiveCD szerű pendrivot akarsz.

Viszont az ilyen lemezről futtatható - egyébként teljesen kiherélt - oparációs rendszerek azt a célt szolgálják, hogy amikor összedől a rendszerpartíció, akkor el lehessen végezni a kármentést, diagnosztikát.


Erre a célra viszont általában valamilyen Linuxot használunk.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Fehersrac nem igazán értelek.

1. a HDD-m kb. 120 Mb/sev-el olvas, a pendrivem 70Mb/sec-el. Ez nem tűnik nagy különbségnek.

2. Ha a biosban átállítom, hogy pendrive-ről bootoljon akkor miért nem menne másik gépen? A pendrivet fogja elsődleges HDD-nek érzékelni.

2013. ápr. 11. 14:05
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Akkor az egy gyors pendrive, mert 70 MB/sec-el olvas, de az írás biztos hogy nagyságrendekkel kisebb. Márpedig ott írás is lenne bőven...

2. Ez a sok írásművelet teszi tönkre hamarabb a pendrive-ot...

3. Azért nem megy másik gépen, mert a te gépeden feltelepíted a hozzá tartozó driverekkel és amire rádugod ott biztos, hogy másfajta alaplap, proci, VGA és LAN meg audiókártya van, így maximum el sem indul az oprendszered...

2013. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3. nem értem.

Ha most felrakok egy oprendszert akkor az mindent felismer magától. Miért lenne ez más pendriven.

Csak azért mert volt már hogy baráton HDD-jét rádugtuk az én gépemre, arról ment minden és nem volt gond.

2013. ápr. 11. 16:07
 8/13 hypno ***** válasza:

#7 A barátod HDD-jével szerencsétek volt.

Az operációs rendszereket nem véletlenül kell telepíteni és nem csak úgy bemásolni egy merevlemezre.

Meg a regisztrációs adatbázis se dísznek van.


De szerintem csináld amit kitaláltál.


Mi azt mondjuk, hogy csak problémáid lesznek, mert a legjobb esetben is egy instabil lassú vacak lesz az eredmény, de te ezt nem hiszed el, és kötöd az ebet a karóhoz. Semmi okunk nincs rá hogy meggyőzzünk.


Szóval csak rajta.

2013. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem is várom el. Én segítséget kértem nem kritikát. Ha nem tudsz segíteni, akkor szia!


Ha meg kicsit olvasnál akkor tudnád, hogy igenis lehetséges pendrivet HDD ként használni oprendszerrel is.

2013. ápr. 11. 17:10
 10/13 anonim ***** válasza:

"Én segítséget kértem nem kritikát. Ha nem tudsz segíteni, akkor szia! "


Nem! Te nem segítséget kérsz, hanem megerősítést, hogy ez a hülyeség működni fog, holott nem és mindenki hülye - szerinted - aki nem ért veled egyet...

2013. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!