Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot ajanlanatok...

TKA28 kérdése:

Milyen programot ajanlanatok amivel csokkenthetnem a HDD zajat?

Figyelt kérdés
HDD Sentinelel sikerult de regisztralni kell de sajnos fizetos.

2013. ápr. 12. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vagy nem rögzítetted megfelelően és kilazultak a csavarok?
2013. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 ***** válasza:

"HDD Sentinelel sikerult"

Meséld el hogy mit tettél, hogy a HDD Sentinel mit tett vele, mert semmi ilyen nincs a programban!


Ha Hangos a merevlemez akkor az azért van mert töredezett rajta az adat és a fej ide-oda ugrál. Töredezettségmentesítsd le!

Ha nem lesz jobb akkor elöregedett és csapágyas.

2013. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon hangos...mindig defragmentalom.van olyan opcio a hdd sentinelben h csokkentsd a hdd akkusztikajat ami allitolag csokkenti a teljesitmenyet de nem vettem eszre hogy csokkent volna.regen bad sectoros volt amiket kivagtam belole es azota hangos.segitsen valaki.elore koszi
2013. ápr. 12. 23:53
 4/11 csacsi2 ***** válasza:

HDD sentinelCsak lassította a forgási sebességet.

a hibás szektorok javítása parancssorból történt?

Ha igen milyen kapcsolókkal?

Ha nincs megadva kapcsoló akkor nem javítja ki a hibás szektorokat.


Futtasd ,így:

chkdsk c: /f/r/x

Ahol a c: a meghajtó betüjele.

Leválasztás miatt újraindítást kér, hagyd lefutni!


Ha a S.M.A.R.T engedélyezett a bios -ban akkor elvileg kihagyja ezeket a szektorokat, bár a fej ugyanúgy ugrál.

Ha "morog" akkor csapágyas, ha "kerreg" akkor töredezett!


Milyen oprendszer?

Az xp alatt nem túl jó a töredezettségmentesítő! MFT, boot szektort és egyéb nem mentesíthető fájlokat nem képes. A hatékony töredezettségmentesítéshez legalább 20-25 % szabad hely kell mert nem tudja hova elhelyezni!

Használj olyan programot ami képes a merevlemezt (bootpoláskor)teljes mértékben töredezettségmentesíteni!Én a fizetős, de profi Diskeeper -t használom, de van ingyenes is. Ezekről nincs tapasztalatom!


Amennyiben csapágyas, azzal nem tudsz nagyon mit kezdeni, készülj fel a cserére!Ha rendszerlemez akkor nézz utána az árnyékmásolat készítésnek (acronis True image home -fizetős, de van ingyenes is)!

2013. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kosz az infokat.szerintem nem toredezett mert attol sokkal hangosabb.direkt bad sector javito programot hasznaltam.csak mar tudom a nevet.par honapja hasznaltam es azert.checkdiscel nem talalt semmit.a s.m.a.r.t ot kikapcsoltam mert a biosnal kidobot valamit amit at kell ugrani.
2013. ápr. 13. 11:57
 6/11 csacsi2 ***** válasza:

Smart -ot kapcsold vissza, az szolgálja a teljesítményadatokat!Amit átugrik az pont a bad szektor és ezt a smart végzi (kihagyja a hibás szektorokat a lemezen)!Ha kiírja akkor van hibás szektor!

A chkdsk, amit nem tud kijavítani leválasztással (X) és a szabad terület és fájladatok javításával, az a lemez fizikai hibája. ez arra utal, hogy elöregedett, csapágyas, vagy kapott egy ütést!

A chkdsk -ne programmal végezd, hanem parancssorból!

Futtatásba : cmd

Parancssorba : chkdsk c: /f/r/x

újraindít. 5 lépésben fogja megcsinálni!

2013. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Es ezzel az eljarassal megmaradnak az adatok vagy ami hibas reszen van elveszik?
2013. ápr. 13. 17:55
 8/11 csacsi2 ***** válasza:
Meg! Nem jár adatvesztéssel! Viszont mérettől függően nem túl gyors eljárás, csak türelmesen!Újraindítást fog kérni akkor csinálja meg, ne nyomj gombot, mert megszakítja!
2013. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csacsi2 ***** válasza:
ja és a c: a meghajtó jele...
2013. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ertek anyira hozza.sok mindent tudok errol a temarol de ezt nem tudtam megoldani.ja es a smart azt dobja ki h capable but command failed.
2013. ápr. 13. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!