Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-t nem tudok telepít...

Kertész Mónika kérdése:

Windows XP-t nem tudok telepíteni netbookra, ahol előtte Win7 starter volt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Rátettem usbre a winxpt, ahogy itt leírták: [link]


A probléma az, hogy hiába állítom be elsődleges booteszközként a pendrivot, nem ismeri fel. Megpróbáltam, úgy, hogy a bootbeállításokban megváltoztattam a harddisks sorrendjét, a pendrivot rakta előre, a merevlemezt meg másodiknak. Ebben az esetben felismerte és névvel is kijelölte a pendrivot, a telepítés is elindult, csak ott, ahol a telepítés helyét kellett volna megadni, nem találta a háttértárat, ergo a merevlemezt. Pedig nem tiltottam le, csak a sorrendet változtattam meg.


Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?


2013. ápr. 14. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj rá XP-t tenni, mert jó eséllyel nem fogsz XP drivert találni az eszközökhöz.
2013. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán próbáld már meg a hiren's boot cdt:

[link]

Leszeded - kicsomagolod (van benne leírás, hogyan kell pendrive-ra tenni cd helyett) - bebootolsz a minixpvel: ha látja a vinyót akkor okés, és leformázod, aztán telepíted az xpt, ha pedig nem látja, akkor keresel egy olyan xp telepítőt, amelyikbe integrálva vannak a sata driverek (pl. cupy), mert sztem ez hiányzik, és azzal már vszeg menni fog.


Ettől függetlenül még érhet meglepetés, amit az 1. is írt, és akkor hiába volt az egész.

2013. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet gondddd!!
2013. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!