Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian Linux otthoni használat...

Debian Linux otthoni használatra desktop rendszernek kezdő linuxosnak mennyire felel meg? Gnome 2.30 –mal.

Figyelt kérdés
Mindenki az Ubuntut ajánlja a Unity-vel otthonra kezdőnek de én hányok tőle már ránézésre is. Minek egy PC-nek az okostelefonokat majmolni fel nem fogom.
2013. ápr. 20. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem se tul bizalom gerjeszto (a windows 8-al egyetemben )


probald ezt :


[link]

minden benne van ,ami alap

ugyanugy kezelheto ,mint az ubuntu ,csak nem olyan flancos

2013. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Desktopnak jó.

Ha netinstallból fel tudod telepíteni, be tudod állítani, akkor jó lesz. Az ember azt se tudja, hogy van, mert csak működik. Én valamikor 6 vagy 7 éve telepítettem, azóta csak frissül. A stabilnak semmi nyűgje, csak kicsit régebbi csomagok vannak benne. A testing frissebb, de ott néha belecsúszhat egy kis gebasz.

Arra készülj fel, hogy minden adminisztrációt parancssorból kell intézni. Mondjuk én ezért is szeretem.

Ugyan van egy-két ablakos beállítófelület, de nem jó arra támaszkodni.

2013. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hajlandó vagy tanulni, akkor a Debian jó lesz neked. Egy hibája van: nem a legújabb programjaid lesznek.
2013. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor tán lehet hogy mégis ubuntu lesz vmi normális felülettel pl xfce
2013. ápr. 21. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:
A Debian nagy előnye a rá épülő Ubuntuval szemben, ugyanaz amit az előbb említettek és első hallásra hátránynak tűnik: nem a legújabb szoftvereid lesznek, tehát kevesebb a hiba és sokkal stabilabb a működés! Szerintem ez a lényeg!
2013. ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na ez az elég durva amikor látom a debianban hogy adott szoftból 2007-es verziót tartalmaz miközben azóta kismillió verzió kijött és van 2013-as is...
2013. ápr. 24. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A tárolóban nem minden szoftver része az adott distro hivatalos kiadásának. Az ennyire régi csomagokat általában egy-egy lelkes felhasználó kezdte el karbantartani, majd nem annyira lelkesen vagy időhiány miatt abbahagyta.

Ez nem a distro fejlesztőinek hibája...

2013. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!