Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb 2D animáció...

Melyik a jobb 2D animáció készítő program?

Figyelt kérdés
Szertintetek melyikkel lenne érdemesebb foglalkozni? Az Adobe Flash, vagy a Macromedia? Vagy az Autodesk Maya nevü programjával? Flash a legszimpatikusabb, de Maya ingyenes. Macromediát nem ismerem, szerintetek melyik a legalkalmasabb 2D-s animáció készítésére?

2013. ápr. 20. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem egyértelműen a flash..egyszerű, felhasználóbarát, és elég gyors is..amúgy a maya-nak csak a trial-ja free, de a teljes verziónak elég borsos ára van, de az első sorban 3d modellező.

szóval szerintem flash-t használj

2013. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 uno20001 ***** válasza:

Flash-t már nem fejlesztik, nincs mobil támogatás. Szerintem semmiképpen se csináld flash-hel. Próbálkozz Blender-rel.


[link]

2013. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kifejtenéd, hogy miért jobb 3D-s Blender mint a Flash? Szerintem bonyolultabb. Mellesleg van Mayám sőt 3ds Maxom is, de az első ránézésre nehéz menet lenne megtanulni.
2013. ápr. 20. 21:56
 4/11 tabaki ***** válasza:

Naná, hogy ingyenes a Maya... mióta? Ezzel az erővel a Flash is az. A Blender úgy jön a képbe, hogy te pendítetted meg egy 3d-program használatát. A Flash valóban sokat szidott, elavult megoldásnak számít -- helyette a HTML5-öt javasolják, de nem is ugyanaz a műfaj, mint az egyéb animációs szoftverek, például programok, interaktív bemutatók készítésére is használatos, míg amazok csak levetíthető videókat produkálnak.

Nem bizto, hogy első blikkre meg tudsz ítélni egy programot. Alapszinten a Blender is egyszerű, profi szinten meg a Flash is olyan bonyolult, mint a programozó lelke.

Nem akarom bántani az ingyenes Mayádat és Maxedet, de a valódi freeware Blenderrel ugyanolyan jókat tudnál csinálni. Mellesleg némi fortély segítségével ezek a 3d-programok is alkalmasak hagyományos rajzfilmezésre is.

2013. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Maya nem úgy ingyenes ahogy te gondolod... Iskolai email címmel bárki igényelhet ingyen szoftvert mint tanuló az Autodesk oldalán.


Mellesleg nem tudom le esett-e de én 2D-s animációt akarok csinálni. Azt hogy Flash-t nem fejlesztik gondolom Macromediára mondtad. Adobe-al szívesen foglalkozok csak ház fizetős... (USA-ban diákok elvileg ingyen használhatnak Adobe terméket)


Most ha értetted mire gondolok, akkor azt mondod, hogy egy 3D-s animáló programban egyszerűbb 2D-s animációs videót készíteni?

2013. ápr. 21. 01:51
 6/11 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, melyikünkhöz szólsz, de voltaképpen mindegy is.


'Maya nem úgy ingyenes...' ...Vagyis fizetős. Mint a sulis beetetőszoftverek általában. Lehet, hogy újabban már vízjel sincs rajta, de legyen világos előtted, hogy csak otthoni tanulásra kapsz vele engedélyt, a licensz nem vonatkozik semmiféle publikus felhasználásra. Ettől még a Maya a világ egyik legjobb programja. A Blender is, azzal a kis billentéssel, hogy igenis, ÚGY ingyenes, vagyis a kész animációdat a jogaid csorbítása nélkül vetítheted, közzéteheted, eladhatod bárhol és bárkinek.


'Mellesleg nem tudom le esett-e de én 2D-s animációt akarok csinálni.'

Mellesleg nem tudom, leesett-e, hogy te példálóztál elsőnek egy 3D-programmal (Maya), és én elismertem, hogy igen, egy kevés trükközéssel bizony 3D-szoftverrel is lehet síkbeli rajzfilmet készíteni. Hogy is mondja Karinty: "Nem olvastam 'sz nem is tudok / olvasni, csak írni."


'Azt hogy Flash-t nem fejlesztik gondolom Macromediára mondtad...'

Nem. Úgy tűnik, evolúciós zsákutca.


'Most ha értetted mire gondolok, akkor azt mondod, hogy egy 3D-s animáló programban egyszerűbb 2D-s animációs videót készíteni?'

Hiszed-e vagy sem, még mindig nem veszítettem el magasröptű fejtegetésed fonalát. Semmi ilyesmit nem mondok. Kinek ez egyszerűbb, kinek amaz, mellesleg nem elhanyagolható szerepe van a feladat jellegének. Azt viszont állítom, hogy én például, aki inkább ahhoz vagyok szokva, sokkal kényelmesebbnek látom a Blender használatát, ha nem aknázom is ki minden lehetőségét.

2013. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tabaki ***** válasza:
+ Karinthy (Bocsánat, Mester, nem tudom, hogy történhetett!)
2013. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, de kicsit a saját szemszögedből közelíted meg. Felteszem a kérdést másképp.

Melyik programmal lenne egyszerűbb megtanulni( és készíteni) 2D-s animációt készíteni?

Azt értem, hogy te már tudod használni a Blendert tehát neked az, de én kényelmesebbnek érzem a Flash-t mint, hogy egy 3D modellező programot használjak 2D re animálni...

2013. ápr. 21. 13:32
 9/11 tabaki ***** válasza:

Lelked rajta, de akkor, ha már fizetős programra szánod el magad, és csak animációra kell, miért nem az igazi rajzfilmre kihegyezett szoftvert választasz, mondjuk az Anime Studiót vagy a Toon Boom Studiót? Én évekkel ezelőtt láttam utoljára Flasht, nyögvenyelősnek, kényelmetlennek és bizonytalannak találtam. Lehet, hogy sokat sokat fejlődött azóta, mindenesetre az akkori állapotához képest a Blender a hetedik mennyország.

Egyébként ingyenes rajzfilmprogramok is vannak, csak valamivel fapadosabbak: Synfig Studio, CreaToon, Pencil, a műfajt tanulni azok is jók.

2013. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
HKöszi a programokat. Nem ismertem egy ingyeneset se. Anime Studio, Toom Boom szintén fizetős szal ugyan ott vagyok. Minőségre összehasonlítani nem tudom. (Nagy különbséget nem látok) Mellesleg azért Flash mert azt valamennyire ismerem, és részletes tutorial videót találtam hozzá.
2013. ápr. 22. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!