Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 2000 op. Rendszer...

A Windows 2000 op. Rendszer mennyire stabil és tudnám-e futtatni rajta a mostani programokat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
99%-ban nem tudnád. Nem érdemes azt felrakni...
2013. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnád, mert a mai legegyszerűbb programok is fejlettebb keretrendszeren íródtak, mint amit a Windows 2000 támogat.

Ennyire régi gépet nem érdemes elsődleges gépként használni, mert már egy viszonylag új gépet is pár tízezer forintért kaphatsz. Olyat meg, amin Windows XP megy minden gond nélkül, azt már pár ezerért is.

Nosztalgiának, érdekességnek jó, de régi játékok játszásán kívül sok mást nem igazán tudsz csinálni rajta.

2013. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Max. egy 100 éves gépre rakd fel, ha az XP nem futna rajta...

De legalább egy XP, ha elbírja a gép

2013. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy XP előtt az volt az egyetlen épkézláb windóz.
2013. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
62%

Ennyire azért nem rossz a helyzet, mint ahogy az első válaszoló írja.

Viszont tényleg nagyon sok program nem kompatibilis már vele, ami nem csoda hisz már nincs rá támogatás ezért a fejlesztők nem is tesztelik már alatta újabb programjaikat. Én kb. egy éve még aktívan használtam egy vékonykliensen (mini ITX alaplap, 400 Mhz -es VIA C3 proci, 384 MB SD RAM), nem volt szívem kidobni mert nagyon kicsi volt a fogyasztása (<30W), így befogtam torrentezős gépnek, de az XP nagyon ganén futott rajta, ezért próbálkoztam 2000 -el ami nagyon jól ment ezen a kis gépen

Futott rajta a következő programok aktuális verziói is: Total Commander, WinRAR, utorrent, RealVNC. A többire nem volt szükségem, netezést nem próbáltam, de azzal tuti gondok lesznek a flash lejátszó hiánya miatt, még ha találsz is kompatibilis böngészőt. Ami alapból rajta van IE 5.x még a Google kezdő oldalát sem tudta helyesen megjeleníteni, mondjuk ezen nincs is semmi meglepő.


Csak akkor rakd fel, ha olyan géped van ami ezt indokolná, mert tényleg nem sok mindenre tudod már használni. Ha felrakod lehetőleg az Service Pack 4 -el integrált telepítőt használj.

2013. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:

Az XP a W2000 egy fejlesztett verziója, a legtöbb program ami XP-re jó, megy a W2K alatt is. Ami gond lehet a W2K alá hamarabb leálltak a driverek fejlesztésével. Viszont kevesebb rammal jobban megy, mint az XP.


Volt az XP-ből egy olyan verzió, amit hol XP legacy, hol valamilyen Windows CE* álnéven lehet látni, ez gyengébb gépekre való, mint az XP, kinézetre ugyan az, a driverek is jók hozzá, de picivel gyengébb procikra és kevesebbre ramra van optimalizálva. Hivatalosan Ázsiában forgalmazták, angol és kínai verziója van, de jó hozzá a nem hivatalos XP MUI pack.


*Legalább is a gyári képernyő védőjén ez volt kiírva.

2013. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Esetleg microXP, ha XP-nél maradnál.

2013. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én szívesen maradék az XP-nél, de nem tudom felrakni, a telepítő a partíció választásnál leáll és a PC egy rövid-egy hosszú sípolással próbálja a tudtomra adni mi a baj, de ehhez az alaplaphoz nem találtam még meg a hibakód listát. Szerintem a memóriával van valami baj, de érdekes módon a win7 meg feltelepül és fut is szépen (az viszont igaz, hogy a w7 futása közben is előfordult vagy 3-szor 1 hónap alatt ugyanez a leáll a gép és 1 rövid-1 hosszú sípolás jelenség).
2013. ápr. 22. 15:23
 9/9 anonim válasza:
Nosztalgiából raktam fel a Windows 2000-et, a 9.64 Opera elég jól megjeleníti az oldalakat - hála istennek működőképes, Mozilla és Chrome nem jó rá ez a tapasztalatom. Tehát Operát használok, a facebook nehezen jön be, chat nem működik rajta az üzenőfalat lehet nézni végig csak :D Videokat ne várjuk, hogy megtekinthetőek lesznek, a google jól működik és példának okáért a gyakorikérdésekes oldal is pillanatok alatt hibátlanul betöltődik - meg imént néztem vele időképet (Y) Most a kedvetekért kipróbáltam, elvira.hu menetrendet pillanatok alatt megnéztem, talán gyorsabban mint xp alatt, tehát ilyesmire jó!. Ennyit a net részéről. Programokat alig lehet telepíteni az újabbakat teljesen esélytelen ez a tapasztalatom. Pl.: Winrar 3.93-tól újabbat nem tudtam felrakni csak a 3.93-at. office 2003-at azonban kitünően viszi és a Tina Pro-t ( elektronikai program, csak megemlítettem ). A daemon tools 3.47-től újabbat nem fogadta szintén. Na ennyi jut eszembe így, de nekem tetszik gyorsan betöltődik, és szövegszerkeszteni, ilyen hogy is mondjam alap oldalakra felnézni, tökéletes!
2016. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!