Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell OpenGL videokártya...

Hogyan kell OpenGL videokártya-drivert telepíteni? (Minecraft)

Figyelt kérdés

Már két hete ezzel bajlódom. A Minecraftnak soha nem jó a driver, és egy átkozott helyen sem találok választ, sem normális drivert.

Daemon Tools-zal is próbáltam, de akkor is kiírta, hogy rossz a driverem.

Az ilyen kérdésekre azt írják mindenütt, hogy frissíteni kell a drivert, de az, hogy hogyan kell megtenni, az még az óperenciás weboldalakon túl sincs megválaszolva.

A Daemon Tools-zal semmi bajom, úgy működik, hogy szinte fütyül! :)

Amúgy a Daemon Tools-t az osztálytársam mondta, hogy az ő gépén működött...

...Nálam nem. Pedig mindkettőnk gépe XP-s.

Már meg van a válasz eddig arra, hogy mivel van a baj, meg hogy milyen videokártyám van.↓

Blueberry 3.40.0.0 és 2007. június 9-ikei verzió +

Intel(R) Q965/Q963 Express Chipset Family 6.14.10.4704 és 2006. október 6-ai verzió.

:)

Segítséget kérek!

A válaszokat előre is nagyon-nagyon köszönöm!

--- Tamás

;)



2013. ápr. 23. 19:51
1 2
 1/14 Wolfenstein2000 ***** válasza:
Annak a videókártyának a Driverére rákeresel a neten, letöltöd, feltelepíted, újraindítod a géped és láss csillagokat...
2013. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

¤_@

Megpróbálom. :)

DUI (Debilségi utóirat):Szeretem a Metallicát! :P

2013. ápr. 24. 20:32
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem találok megfelelő drivert. Nincs olyan, amelyik semerre se lejt, azaz nem selejt. :(

Egyszerűen mintha valami lehetetlen számítógépre lehetetlen drivereket telepítenék.

Jé, ez a gomb mit csinál a drivertelepítő programon? Hátha ez a megoldás! :)

2013. ápr. 24. 20:59
 4/14 A kérdező kommentje:

Hétvégéig szünetet tartok a telepítgetéssel. Ennyi mellébökés nekem már elég volt az elkövetkezendő két napra is. Addig várom a válaszokat. Most majdnem azt hittem, belehalok, abba, amit láttam: Újraindításkor chihi-puhi, bam! Hibaüzenetek...

De megjavult, és csak annyi lett az össz probléma, hogy az asztali ikonokat újra kellett rendezni...

Inkább néhányakat megkérdezek az osztálytársaim közül is, mert sokan játszanak a Minecrafttal, és nekik is voltak telepítési problémáik.

Kipihenem magam. :)

Hétvége felé a válaszokat kielemezem, és cselekedni próbálok... vagy inkább valami ügyes barátomat hívom segíteni.

Ja, és próbálok jobb fiú lenni, mert néha érzem, hogy mikor rosszabb vagyok, a dolgok sem mennek jól. :P

--- Tamás

;>

2013. ápr. 24. 21:24
 5/14 A kérdező kommentje:

Helló.

A probléma ugyanaz, pedig a DriverMaxon frissítettem az Intel videokártya driverét, és most az derül ki, hogy a driver annyira jó lett, hogy szinte fütyül.

Ámde a minecraftos hibajelenés változatlan: "Bad video card drivers".

A Blueberry drivert pedig nem találom meg a DriverMax listáján.

Szóval, ennyi futott át az agyamon: "Mi'van?".

Ha kell, inkább új kérdésbe megyek, de szerintem ez még ugyanaz a téma, szóval szerintem ugyanaz a kérdés, csak már sajna kissé megcsavarodott.:

Hogyan lehet jól telepíteni az OpenGL-es drivert?

Kezdek beleszövődni a kérdések hálójába Minecrafttal kapcsolatban.

Szeretném, ha valaki gyorsan "kibogozna". :)

KHBUI (Kérdések hálóján belüli utóirat): A Windows XP egyáltalán képes lenne ennyi telepítgetésre? :S

--- Tamás

^_^

2013. ápr. 27. 09:46
 6/14 Wolfenstein2000 ***** válasza:
Egyes Intel és GForce (nvidia, tökmind1) videókártyák nem támogatottak. Lehet hogy a te videókarid pont egy olyan típus.
2013. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De van a másik is: a Blueberry.

Csak ahhoz meg drivert nem láttam.

Hátha a Blueberryt támogatja... csak sajna nincs driver.

Remélem nem kell videokártyát cserélni, mert akkor nagyon dühös leszek. :D

Bár még az is benne lehet a pakliban, hogy az Intel sem rossz fajta.

O.o

Örülnék, ha végre sikerülne. :S

De még reménykedem. ;)

--- Tamás

2013. ápr. 28. 07:38
 8/14 A kérdező kommentje:

Helló megint.

Sok videót megnéztem az Intel eszközre való segítésről, de baj van így is:

Accelerator is DEAD. :$

Letöltöttem két Inteles programot, az egyikre be volt ígérve, hogy fixeli a problémát.

Nos, én nem deríthettem ki, hogy működnek-e mert azok is kiírták, hogy a futtatásnak nem felelnek meg a rendszerkövetelmények. :$

Azt meg naná, hogy nem részletezték, hogy mi a manó nem felel meg nekik azon belül. :$

Kezdem azt érezni, hogy ezen a gépen semmilyen Minecraftot segítő dolognak nem felelhetnek meg a rendszerkövetelmények.

Mintha ez valami olyan lehetetlen számítógép lenne, hogy kizárt, hogy akármi működjön. Egy idő után fel fogom adni a driverek keresését, és amint lesz rá alkalmam (szülinap, névnap, Miklós-nap), kérek ajándéknak valami jóféle javítást a gépen.

De addig még próbálkozom. :)

Bár az is lehet, hogy inkább egy profira hagyom. De attól még nem zárom le, és továbbra is figyelem a válaszokat.

Szerintem, ha már ilyen jó tanuló vagyok, és még semmilyen elektromos cuccot nem könyörögtem ki magamnak, valószínű, hogy bőven belefér majd egy apró kártya-update. :)

És, ha jól fog kijönni, talán feltöltök néhány Minecraft videót, mert annyit azért tudok, hogy tudjak képernyőt felvenni.

Szóval, most egy ideig pihenek. :)

Remélem, még a nyárig meg lesz szerelve. :P

--- Tamás ^_^

2013. ápr. 29. 17:27
 9/14 Wolfenstein2000 ***** válasza:
Annyira felidegesít hogy tényleg egy driver sem működik ezzel a kártyávál, hogy most én is nekiállok keresni hozzá driver-t (nem a szerencsétlenkedésed idegesítt, hanem az, hogy ez a kártya valami őrület). Szóval majd kirakok ide 1-2 linket, hátha menni fog (megpróbálok biztosra menni).
2013. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Még csak az kell, hogy kiderüljön, hogy maga a kártya nem jó. -.-

:D

Ez valami hihetetlen! De szerintem találsz majd valami okosat. :)

--- Tamás

2013. máj. 4. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!