Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy készítek GIF-et képkockák...

Hogy készítek GIF-et képkockákból photoshopban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell GIF-et csinálni csak az a probléma hogy egy 3d-s programmal készítettem egy animációt amit képkockánként kiadott és abból szeretnék egy gifet csinálni. Ha hagyományos módon csinálom akkor több száz képet kéne beraknom. Van valami egyszerűbb mód?
2013. ápr. 26. 15:26
 1/9 tabaki ***** válasza:
41%

Értem én, hogy ragaszkodol a Photoshophoz, ha már a gatyádat is ráfizetted, de miért kell minden kis hülyeségre azt használni? Van egy rahedli ingyenes program, ami pont erre szolgál, mondjuk a Microsoft GIF Animator, UnFreez, MonkeyJam, PhotoScape ami hirtelen eszembe jut. Ha elmented AVIban a 3D-programodból, azt is GIFfé alakíthatod valami videószerkesztővel (VirtualDub, Avidemux emlékeim szerint tudják) vagy a Format Factoryval.

Ami a Photoshopot illeti, mivel én nem használom, csak a Gimp alapján feltételezem, hogy ott is meg tudod nyitni a kockákat rétegenként (a fájlablakban együtt kijelölve), és a GIF-mentéskor megadhatod, hogy animáltként mentse. Persze lehet, hogy PS-ban ez másképp megy, keresgélj a menükben.


P.S.: Több száz kockás GIF-animáció? Kemény...

2013. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

te aztán elmés emberke lehetsz

Nem vettem meg. Letöltöttem mont bárki más. Hülyeség? Pont azért tud ilyeneket hogy használjuk.

Azért többszáz képkockás mert 3d render. Biztonságosabb mint videofájlba renderelni.

2013. ápr. 30. 08:14
 3/9 tabaki ***** válasza:
36%

"Pont azért tud ilyeneket hogy használjuk."

"Ilyeneket" számtalan más program is tud. Eszedbe jutott kipróbálni? Mi az, amit mondjuk Gimppel nem tudtál megoldani? Gondolom, ha valaha a te munkád eredményét nyúlják le, ugyanilyen természetességgel fogadod majd. Egy ősrégi rajzfilm (Turpi úrfi) főcímdalának szövege éppen idepasszol:

"Vessen csak más,

fő az aratás!"


"Azért többszáz képkockás mert 3d render. Biztonságosabb mint videofájlba renderelni."

Szerintem a kettő közül egyik mondatodnak sincs értelme.

Nekem semmi problémát nem jelent huszonöt, negyvenhét vagy akár egyetlen árva képkockába renderelni. A rossz színminőségű, nehézkesen továbbszerkeszthető, hangosíthatatlan, továbbá a színrontás miatt zsezsegő felületű GIF pompásan használható apró webgrafikák készítésére, de egyébként nem véletlenül van némi ódon zamata. A biztonságos mivoltáról, akármit jelentsen is, most hallok először. Pedig nagy értéke lehet, ha felülírja a színhelyes, pontos rajzú, szerkeszthető és videólejátszókkal vetíthető egyéb formátumok erényeit.

2013. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogyha ps-be van egy kis tapasztalatom akkor miért használnék gimpet? ugyanúgy nem tudom pontosan ez megcsinálni ott mint itt. De ezen van tapasztalatom, alap gifeket tudok készíteni stb.


Ásd el magad.... Te extrém sötét vagy... te jó isten miket írsz...


BLENDER

3D MODELLEZŐ PROGRAM

HA EGY ANIMÁCIÓT RENDERELSZ AZ A HOSSZTÓL FÜGGŐEN TÖBB SZÁZ, TÖBB EZER KÉPKOCKA

MÁSODPERCENKÉNT 24 VAGY AMENNYIRE BEÁLLÍTOD

A PROGRAM, CSAK ÚGY MINT AZ ÖSSZES TÖBBI TUD RENDERELNI KÜLÖN KÉPKOCKÁKBA, VAGY EGYETLEN VIDEOFÁJLBA

VIDEOFÁJL YOUTUBE-RA FELTÖLTHETŐ ÁLLAPOTBAN KERÜL KI, A KÉPKOCKÁKAT MÉG ÖSSZE KELL RAKNI VAGY GIF-BE VAGY EGY VIDEÓ SZERKESZTŐ PROGRAMMAL EGY VIDEOFÁJLBA HOGY NÉZHETŐ LEGYEN, TÖBB SZÁZ, TÖBB EZER KÉPKOCKÁNÁL EZ ELÉG NAGY SZOPÁS, HA EZT NEM VAGY KÉPES MEGÉRTENI AKKOR LÉGY OLY NEDVES ÉS AKASZD FEL MAGAD

PEACEnot

2013. máj. 1. 10:01
 5/9 tabaki ***** válasza:

"...miért használnék gimpet?"

Például, mert jogtiszta, és az adott feladathoz semmi szükség a Photoshopra.

"te jó isten miket írsz..."

Felfoghatatalan, mi? Aki nem lop több százezres értéket fölöslegesen, az már extrém sötét, bravó. Érdekes lelked van. Amúgy Gimpben: Betöltés rétegekként, a GIF-mentéskor meg megadod, hogy animációként mentsen, csuda bonyolult. Hogy több száz kocka esetén hogyan viselkedik, arról gőzöm sincs, mint föntebb említettem, értelmesebb a fentebb jó szándékkal fölsorolt célszoftvereket használni -- legalábbis mi, sötét bunkók, így csináljuk...


A második blokkod megintcsak tökéletesen értelmetlen zagyvaság. Ha egyszer videofájlba renderelsz a Blenderből, s mi több, YouTube-képes állapotban készíted el, azt miért kell még egyszer videószerkesztő programmal (vagy pláne GIFként) kockánként még egyszer összerakni? Ameddig ezt az ellentmondást fel nem oldod, engedelmeddel nem kötöm fel magam, mert szerintem nem én beszélek hülyeségeket, hanem te.

Mellesleg miért nem eleve a Blender zseniális videószerkesztőjét használod, hangosítással, vágással effektekkel, ráadásul mindezt egyszerűen? Őszintén szólva, ebben a diskurzusban te csak az agresszív kismalac szerepében jeleskedel, valószínűleg Blenderben is valamivel tapasztaltabb vagyok... Ha valamit nem tudsz, fordulj hozzám bizalommal.

2013. máj. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Srác add fel és lépj le. Nekem már bebizonyítottad hogy bizony retardált vagy. Nem vagy különb a sok takonynál néhány netes játékban. Azt hiszed hú de nagyon okos vagy de hát... Ha ennyire nem érted mit írok akkor az csak annyit jelenthet hogy lófaszt nem konyítasz a dologhoz. Akármelyik ismerősömnek mutattam a szöveget, teljesen megértette mit írtam, úgy, hogy nem tudta hogy én írtam.

Szóval igen... add fel és kopj le. Ez nem egy kérdés erre nem kell válaszolni. Ez egy kibebaszott felszólítás hogy takarodj. Ha így jobban érted.

2013. máj. 3. 10:03
 7/9 A kérdező kommentje:

Te jó ég csak most olvastam el...

"Ha egyszer videofájlba renderelsz a Blenderből, s mi több, YouTube-képes állapotban készíted el, azt miért kell még egyszer videószerkesztő programmal (vagy pláne GIFként) kockánként még egyszer összerakni?"

Szövegértelmezésekre hányast kaptál?

Költői kérdés, ne válaszolj.

2013. máj. 3. 10:05
 8/9 tabaki ***** válasza:

A mondatfűzésem tökéletlenségét mentse a jogos indulat. Én sem kötöttem bele a nyelvi hibáidba. Az én kérdésem viszont nem költői volt: Mi a búbánatnak kell egy kész videót még egyszer kockánként összerakni, hiszen már egyben van? Furcsa, hogy az ismerőseid nem akadnak fenn ezen az antagonizmuson, de talán az én válaszaimat is megmutathatnád nekik, hátha ők azt is megértik.

Az, hogy nem ismered a programot, amit használsz, aligha az én retardáltságomat bizonyítja. Szerintem a tiédet sem, egyszerűen van még mit tanulnod, ennyi az egész. Hogy a magadénál nagyobb tudást lenézed, mert nem vagy képes felismerni, mindössze jellemhiba, ami idővel magától helyrebillen. Addig is, próbáld meg a hozzászólásaimat a nekem tulajdonított jellemvonásoktól függetlenül értelmezni, ahelyett, hogy nyelvi pongyolaságok után kutakodsz bennük.

2013. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

Tudod mit? Én is duplázok:


"Srác add fel és lépj le."

Nem tehetem, humánus hajlandóságom arra motivál, hogy segítsem a viszonylag értelmes embereket a korlátaik áttörésében.


"Azt hiszed hú de nagyon okos vagy de hát..."

Csak hozzád képest, és lehet, hogy csak ezen a téren. Más esetben én is kérek tanácsokat, és hasznomra vált, hogy meg is fogadtam őket.


"Ha ennyire nem érted mit írok akkor az csak annyit jelenthet hogy lófaszt nem konyítasz a dologhoz."

A te zavaros, egymásnak ellentmondó mondataid aligha determinálják, hogy mihez értek és mihez nem. Attól, hogy te azt állítod, a Blender-AVIkat nem kell újra összerakni, még kevésbé GIF-formátumba rontani. Ez a cél úgy értelmetlen, ahogy van, az én felfogóképességemtől függetlenül.


"Akármelyik ismerősömnek mutattam a szöveget, teljesen megértette mit írtam"

Igen minden szónak van értelme, csak az egész nem áll össze. Talán, ha ők is "konyítanának" a dologhoz...


"Ha így jobban érted."

Többet értek belőle, mint gondolnád, kivált hogy megtudhattam: Előbb gyalázkodsz, és csak azután olvasod el, miért. Ennek ellenére hiszek benne, hogy előbb-utóbb legalább a Blenderrel kapcsolatban szedsz magadra annyi tudást, hogy méltányold a másét.

2013. máj. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!