Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyane képszerkesztő...

Van olyane képszerkesztő progi, amivel különböző alapvető paraméterket: fényesség, kontraszt, stb. egy orientáció szerint átmenetesen lehet alkalmazni egy csuszka segítségével?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
XNView-ot probáld ki ingyenes és szerintem egész jó.. azért ne várj tőle photoshop minőséget..
2013. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Komplikato ***** válasza:

Ez így kb. összes képszerkesztőben benne van (Photoshop, GIMP, Net Paint, akármi), meg a legtöbb képnézegető is tartalmazza, mint az XNview, IrfanView, stb.

Mondjuk ebből a fontos nem a fényerő, kontraszt, mert azzal elszabni lehet a képet. Amik érdekesek a szín egyensúly (ha túl sötét vagy túl világos) meg a Gamma.

2013. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted a kérdést! Én ismerem ezeket a programokat és nincs bennük ilyen. Szerintem nem tudod mit jelent az orientáció, vagy átugrottál rajta. Nekem egyébként az is jó lenne, ha az orientáció csak függőleges és vízszintes, de átmenetes legyen a hatás, azaz a kép bal szélén mondjuk 100%-os a filter a jobb szélen meg 0%.
2013. ápr. 29. 21:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Lightroom :)
2013. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne ingyenes, ha van ilyen. Akár csak olyan is, ami kimondottan erre jó, és mást nem is tud. Vagy pl egy paint.NET plugin?
2013. ápr. 30. 08:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ingyenesek közül legjobb a GIMP
2013. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de tudja? tudtommal nem! vagy van hozzá plugin?
2013. ápr. 30. 11:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Photoshop miért nem jön szóba?

alkalmazz adjustment layert az adott effekt eléréséhez és arra pedig layermaskot... ezesetben a csuszka a layermaskodon lévő átmenet helyzete és/vagy (vagy ahogy te fogalmaztál orientáció) "levels" beállítása..

2013. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Photoshop elég drága, azt sajnos nem ismerem. De nekem egyébként a Corel Photo Paint megvan, és az tudtommal kb. ugyanazokat tudja. A Corel Photo Paintben az a baj, hogy maskkal megoldható a dolog, bár az elég macerás, hogy külön kézzel készítsek maskot, mert akkor az orientációt nyilvánvalóan nem tudom állítani, hanem előre el kell készíteni, ahogy az átmenetet sem (lineáris, curved, stb) de a legnagyobb probléma, hogy mégha ezeket nem is tudom állítani csak az erősséget azáltal hogy a ráeresztett effekt erősségét állítom (pl. brightness) de nem látom azt sem, mert valamiért amikor mask van a képen, csak az alkalmazás után tudom megnézni a végeredményt, és akkor ha nem jó akkor undo és probálkozhatok újra. Szóval az egyész nagyon macerás, és a 3 dologból csak eggyet tudok állítani. Miközben ez az eljárás olyan, amit én naponta alkalmaznék, mert nagyon sokszor szükségem lenne rá.
2013. máj. 1. 10:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom/értem, h mi a cél feladat. HA leirnád konkrétan h mit akarsz 1 adott képpel csinálni akkro lehet hogy többet tudnék írni. De leginkább Photoshoppal kapcsolatban. azaz mit szeretnél elérni? Azért 1 photoshopot érdemes lenne megprobálni.. akár 1 kiprobálható verziót.. ha csak egyszeri dologrol van szó szerintem megtudod vele csinálni aztán kit érdekel h lejár?
2013. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!