Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baj a grafikával?

Mi a baj a grafikával?

Figyelt kérdés
Na az van , hogy megpróbáltam letölteni a minecraftot de jött a klasszikus probléma a "bad video card drivers".Erre kerestem egy drivert az ati radeon 9200 family pro vidi kártyámhoz.Találtam egyet a neve ati catalyst control center.De nagyon szar lett a gépem grafikája.Meg próbáltam átállítani a beállításokban a méretet de nem volt meg az eredeti.Így hát kitöröltem de , csak úgy lehetet kitörölni , hogy kitrölök minden más ati fájlt.Így hát megtettem és nem indul egy játékom se.Legyetek szívesek segítsetek , ha lehet a minecraftal is kapcsolatban.Röviden: milyen programokat kell letölteni az ati readon 9200 family prohoz , és mit kezdjek a minecraftal.

2013. ápr. 30. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
a 9200 hardveresen nem tudja a DX-et ami kell neki! Nem fog rajta elindulni akármilyen szoftvert teszel fel...
2013. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Innen tölts le egy oprendszerednek megfelelő verziót.

2013. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az első válaszolónak: eltudnád mondani egyszerűbben? köszi!

2013. ápr. 30. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem DirectX kell neki, hanem OpenGL. Az alap Winfosos driverek nem jók hozzá. Ha XP-d van, talán rakd fel újra az ATI féle drivert, több mindenhez kell, OpenGL anélkül nem is fog menni. Nem egy erős kártya, szóval ha futni is fog, ne várj tőle sokat, bár a CPU-n és a memória mennyiségen is nagyon sok múlik a Minecraft esetében.


Driver, amit érdemes megpróbálni: [link]


[link]

2013. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-mas válaszadó a link az ami elb*aszta a gépem.De nem vagyok nagyon jártas számítástechnikában. Directx? hallotam róla. OpenGL arról is hallotam de... hol lehet megnézni melyik fajta van nekem?Amúgy le töltötemm egy minecraft klónt (minetest és föle valami opengl van írva de elég lassú
2013. ápr. 30. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem ilyen videókártyád van bazz...
2013. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mit töltsek le h jó legyen a minecraft?(Gondolom valami opengl-t nem?)
2013. ápr. 30. 18:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó a Minecraftod, sajnos nagyon kevés hozzá a videokártyád. Talán elmúlt már 10 éves is.
2013. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez biztos :(

Nem lehetne valahogyan megoldani?

2013. máj. 1. 16:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Azzal a driverrel elvileg mennie kellene. Ha jól tudom, még mindig OpenGL 1.3 a minimális igénye a Minecraftnak, bár 1.6-tól magasabb lesz, 2.0, így ezzel a kártyával esélytelen lesz, hogy fusson. Az 1.5.1 elviekben még működőképes lenne ezen a kártyán, de nem fog szépen futni nagy valószínűséggel. Amúgy érdemes lenne esetleg egy jobb AGP-s kártyát venni, X1650-essel és egy Core2Duo CPU-val, 2GB RAM-mal nagyon szépen futott nekem FullHD-ban is.


A gép többi része amúgy milyen?

2013. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!