Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jobb a win7 mint a 8?

Miért jobb a win7 mint a 8?

Figyelt kérdés
Én régóta használok win 8-at és átlag gamer felhasználóként nem igazán látok nagy különbséget köztük a felhasználói felületen kívül.max még anyi hogy nekem a win 8 gyorsabban felál indításkor mint a 7.szal miért rosszabb?vagy 1ált mi a számottevő különbség?

2013. máj. 7. 02:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

az hogy a win8 egy szar tablet oprendszer


(és igen, hater vagyok)

2013. máj. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Előző, zöld kéz.
2013. máj. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 P.O.C. ***** válasza:
31%

Így van, ez az oprendszer kapargatós telefonokra és tabletekre való, egérrel baromi sz*r kezelni a metrót, valamint átláthatatlan, és nem látod mi történik a háttérben, egyszerűen idegesítő. Mikor az áruházon keresztül akartam felrakni a Skype -ot egy fél óráig kínlódott, majd kiírta hogy az internet elfáradt, előfordul néha. Hát ezen leállt az agyam. Persze megnéztem az Internet gyönyörű szépen ment.

Ezen kívül egy csomó játékkal szívtam az AMD Catalys feszt összeomlott, de ezeket még toleráltam volna ha valami piskóta gépem lenne.

2013. máj. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Lajos54 ***** válasza:

Nem feltétlenül jobb vagy rosszabb egyik sem, de a 8-as még nem "forrta ki magát". A próbaverziót én is sürgősen eltávolítottam belőle, mert rengeteg dolog (még?) nem akart működni vele. És igen, mint az előttem szóló mondta, mintha nem normál asztali gépekre találták volna ki. Ráadásul azok a dolgok, amik eddig megszokottak voltak (Win XP, Vista, 7-es-nél), vagy másképp, vagy sehogy, illetve csak hosszas keresgélés után érhetők el.

Mintha nem közvetlen folytatása lenne az eddigi Windowsoknak. Lassanként majd talán kialakul.

2013. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mysticista ***** válasza:
100%
akkor leírom én is. egész nap gépen dolgozom. grafikai programokkal, nyomdai programokkal, meg hálózatkezelőkkel, este pedig ha va erőm gamelek. A win 8-cal semmi problémám sincs. Minden fut rajt, a telepítésnél a driverek 99%-a alapértelmezetten felkerül, még a speciális + perifériáké is. Nekem csak a munkaszoftverek telepítése kell, de azt had ne ő tegye fel már. A metro felület kimondottan tetszik, minden linkem, alkalmazásom, szoftver shortcutom kivan vágva metróra, és ahelyett, hogy egy start menüben bogarásznék a 30. kinyíló menüben, nyomok egy win jelet, és katt az ikonra, számszerűsíthetően gyorsabban, hatékonyabban dolgozom win8 alatt. Win 8 alatt normális intéző van (el sem hiszem, hogy leszoktam a total commanderről), működik a feladatkezelő (ha megszüntetek egy folyamatot akkor tényleg megszűnik, és nem behal, meg kifagy - hozzáteszem megszüntetésre azért van szükség, mert amikor párhuzamba van 15 grafikai szoftver megnyitva, akkor van amelyik bizony megáll, de ez nem a win sara, hanem az adott prog szar memóriakezelése, meg enyém...mert nem illik ennyit futtatni). A másik, mire odapillantok bebootolt, nem pedig 10 perces töltögetés vár rám, a következő: ha van a gépedbe hdd, akkor a win 7 alatt észervehető egy olyan szintű "vinyózás", hogy nem csinálsz semmit, de ő tölt, kerreg, akár órákon át - főleg ha vannak csomagolt állományok a gépen, de kinek nincs? win 8 alatt ez nincs már. Linuxhoz képest össze se vetem, mert a linux ehhez képest nem oprendszer, ahol 3 napig kell videódrivert telepíteni, és hackelni 500 soros + kódrészlettel, hogy menjen, ahol a fél, ill 1 éves konfig hadvereit nem képest semmilyen módon felismerni azt ne nevezzük operációs rendszernek.
2013. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 uno20001 ***** válasza:
76%
Azért, mert minden második windows rendszer a jó, XP-től kezdve.
2013. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Lajos54 ***** válasza:

Mysticista, neked szerencséd volt vele, hogy rendesen működnek a programjaid.

Nekem nem annyira, bár -mint írtam- csak egy próbaverziót töltöttem le (azt sem volt semmi... a sok regisztrálás, miegymás), éppen azért, hogy teszteljem. Sajnos a jól bevált (megvásárolt :) videoszerkesztő programomat feltelepíteni sem engedte. Tudom, újabb verziót kellene... De nekem eddig ez is bevált, és ha már megvettem, nem akarok újat venni. Sajnos céges gép(ek)nél, amelyek pályázatból újak, ugyanez volt a helyzet: az Office2002 bizony nem ment fel a Win8-ra. Pedig erre az Office-re van többgépes liszensz, viszont az újabb megvásárlására remény sincs. (Hja kérem, most már takarékoskodunk piszkosul...). Közben a kollégák kínlódnak az OpenOffice legújabb, Win8-ra való verziójával. Nem nagyon bírják megszokni az MS Office után.

Photoshopot és Corelt -bevallom őszintén- nem volt türelmem kipróbálni, elfogadja-e. (azok is több éves verziók, akkor még volt rá pénz). Az a cégnél csak az én gépemen van (Win XP-vel), amíg az ki nem szédül alóla, addig lesz használva. Hogy aztán utána?

A drájverekkel tényleg semmi baj, egyetlen régebbi nyomtató kivételével mindent szépen felismert, telepített.


Szóval nem rossz, nem rossz, csak a körülmények jöjjenek megfelelően össze.

2013. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köazi a válaszokat
2013. máj. 7. 12:53
 9/16 Mysticista ***** válasza:
Lajosnak is igaza van amúgy, el kell dönteni mire akarod. Amúgy az adobe csomag megy vele szépen. a corel is. játékoknál, ha régebbi, akkor vannak kompatibilitási gondok, hozzáteszem hogy a végleges kiadás sokkal másabb mint a preview, béta igen bugos volt.
2013. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
már egy ideje a win 8 at használom ...hasit nagyon rugalmas gyors op rendszer...szokás kérdése az új felület , most már az béletbe nem raknám vissza a win 7 et....mérföldekkel gyorsabb mint a 7, ennyi...
2013. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!