Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jobb a win7 mint a 8?

Miért jobb a win7 mint a 8?

Figyelt kérdés
Én régóta használok win 8-at és átlag gamer felhasználóként nem igazán látok nagy különbséget köztük a felhasználói felületen kívül.max még anyi hogy nekem a win 8 gyorsabban felál indításkor mint a 7.szal miért rosszabb?vagy 1ált mi a számottevő különbség?

2013. máj. 7. 02:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Ami hiányzik vagy szar a win8-ba:


- Aero

- Normális start menü

- Start gomb

- Minialkalmazások

- Rendszerszínek az egyszerűen katasztrófa (Windows 95 színek is jobbak voltak)

- Rendszer betűtípusokat nem lehet normálisan konfigurálni, csak buherációkkal, vagy reg fájlokkal

- Metro felület az valami borzalom asztali gépen


Többször akartam váltani 8-ra, de annyira ronda fos, hogy kénytelen voltam 7-re visszaváltani, és sajnálom, hogy a Microsoft visszafele fejlődik...


Viszont, amitől jobb, mint a 7:


- Gyorsabb

- Kevesebb gépigény

- Jobb feladatkezelő

- + Pár apróság


Na akkor lehet eldönteni, hogy kinek mi a fontosabb :D

2013. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 P.O.C. ***** válasza:

#11: Teljesen egyetértek veled!

Még egy ponttal kiegészíteném a Win7 -es listát, az pedig a jobb hardver és szoftver kompatibilitás.


Egyszerűen sosem értettem, hogy erre miért nem fordít nagyobb hangsúlyt a Microsoft ha új OS -t dob a piacra. Ugyanis ezen múlik minden, hogy egy adott magánszemély vagy cég át tud térni az új rendszerre vagy felejtse el. Mert nem mindenkinek vannak súlyos ezrei vagy millió új szoftverekre és hardverekre.

2013. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Lajos54 ***** válasza:

P.O.C. az utolsó mondatában fogalmazta meg a legfontosabbat: magánszemélyek esetében is sokszor így van, de cégeknél -a mai világban- sokszor még a vírusvédelem éves költségét is úgy kell kiimádkozni, pedig az igazán fontos. És céges körülmények között felejtősek az ilyen-olyan ingyenes védelmi (fél) megoldások, és ott igazán jogtisztának kell lenni a dolgoknak.

De az operációs rendszer, a főbb programok (Office és hasonlók) tekintetében azzal a kalappal kell köszönni, ami van. "Ha eddig jó volt, most miért vennénk újat? Nincs rá keret". Így aztán az a helyzet, hogy egy nem is túl nagy csapatnál szép vegyesen van Windows XP, 7, 8. Ahogy jöttek az új gépekkel együtt. Az Office-ről nem is beszélve: 2002(XP), 2003, 2007, 2010. Aztán sorban jönnek a kompatibilitási problémák, mindenki szenved, de valahogy meg kell oldani.

2013. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmibe. Talán abba hogy a Windows 8 játékra és a Windows 7 irodai felhasználásra.
2017. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Lajos54 ***** válasza:
55%
Bizony, azóta már eltelt bő 4 év, hogy ide került ez a kérdés. Közben már a Win 10 sem számít újdonságnak...
2017. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És mért kellett lepontozni? Sok embernél Windows 8 jóbb mint a 7 sokaknál a 7. Ezt géptől függ nagy részt. Nekem a 8 nem, de a 8.1 szerintem a legjóbb rendszer. 7 is elég jó azért megkell hagyni :D. De a Windows 8.1-hez már nem adnak drivert ki az AMD az egyik videókártya sorozatra (RX asszem) azért mert kevesen használják. Ami használt rendszer az a 10 meg a 7 meg néha szerintem az XP.
2017. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!