Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 32, vagy 64 bites rendszer...

32, vagy 64 bites rendszer ajánlott az alábbi konfigra?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen notebookom van. Tudtommal a 32bites rendszer kezeli a 4gb ramot, viszont nekem azt írja rendszerinfóban, hogy telepített ram: 4gb (2,91gb használható). Jelenleg 32 bites rendszert használok. Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes e inkább 64 bites rendszert használnom.



2013. máj. 8. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A videókártyával együtt 6 GB memóriád van. 64-bites rendszert ajánlok.
2013. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem feltétlen kell, de tudtommal ez a CPU 64 bites így 64 bites rendszerrel jobban ketyegne.
2013. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha elmondod, hogy hol tudom megnézni, hogy hány bites a CPU, akkor megnézem és okosabbak leszünk.
2013. máj. 8. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
64
2013. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már szerintem minden x86-os CPU támogatja a 64 bites kiterjesztést. Ezek a procik mind tökéletesen muzsikálnak 32 és 64 bites rendszerekkel. A 64 bit előnye, hogy néhány százalékkel nőhet a sebesség (feladat függő) és a megcímezhető memória mérete sokkal nagyobb. 4GB vagy több RAM mellé már ajánlott 64 bites rendszert használni (hiszen a videomemóriát is címtartományba kell venni, így a 32 bites rendszerek maximum 4GB-os korlátja oda már kevés, hogy az összes memóriát megcímezze). A 64 bit hátránya, hogy valamivel több memóriát fogyaszt a rendszer, mint 32 bit esetén.
2013. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!