Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e olyat csinálni, hogy...

Lehet-e olyat csinálni, hogy egy gépen futtatok két virtuális gépet, amiket távoli asztali kapcsolattal két külön géppel egyszerre irányítanak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet. Feltelepítesz mindkét virtuális gépbe 1-1 távoli asztal szervert (VNC szervert), beállítod őket különböző portokra, kinyitogatod őket a routereden és már kész is.

VMWare-ben van rá lehetőség hogy maga a virtuális gépet futtató szoftver, tehát a VMWare ossza meg a virtuális gép képét, így nem kell felrakni semmit, sőt, akkor is eléred a gépet ha az operációs rendszer amúgy nem támogatja a távoli asztali kapcsolatokat. Tehát ez utóbbi megoldást érdemes használni.

2013. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál linkelni egy oldalt ahol az utóbbi megoldásra, adnak részletes leírást, videót? (lehetőleg magyart, ha nincs angol is jó)
2013. máj. 12. 09:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Leírnám én magam, de most egy olyan gép előtt ülök, csoda hogy a GyK bejön :)

Megtaláltam viszont a hivatalos leírást, itt: [link]


A 3. pont fontos, de remélem nem mondok újat, tehát minden virtuális géphez más-más portot rendelj majd.


Találtam egy videót is, az viszont spanyolul van, de nem kell aggódni, csak az egeret kell követni. Pontosan azt mutatja meg amiről beszéltem: https://www.youtube.com/watch?v=pr0TpW6U2PU

4:28-tól nézzd.

2013. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 13. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!