Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik az a program ami a...

Melyik az a program ami a 3d-s filmek képét a videokártya két kimenetére teszi?

Figyelt kérdés
Projektoros kivetítés miatt érdekelne. Vagy egyéb megoldás is érdekel, a lényege hogy két külön kábelen jöjjön a két kép.

2013. máj. 13. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy videó kártyának két kimenete lenne? Ezt hogy érted?

Nem világos a kérdés. 3ÍD megjelenítésre képes kártya videó kimenetére és a szemüveg vezérlő kimenetre gondolsz? Az tényleg kettő kimenetet jelent.


Ahogy megpróbálom tovább értelmezni a kérdést, arra következtetek, hogy esetleg nem ismered a 3D megjelenítés elvét. Az aktív 3D megjelenítéshez egyszer ki kell küldeni a képernyőre a bal szemnek szánt képet. Azzal egy időben a szemüveget úgy kell vezérelni, hogy a jobb szemet takarja el az beépített LCD panel.


Aztán ki kell küldeni a jobb szemnek szánt képet és a bal szem előtt lévő LCD panelnek kell elsötétednie, hogy a kép csak a hozzá tartozó szemhez juthasson el. Mindezt másodpercenként legalább 120-szor (60-60), szor kell megtenni.


Erre szolgálnak az nVidia vagy az Asus videó kártyák, amihez egységként és együtt működve tartozik egy telepítő lemez a 3D kezelő programmal és a két LCD panelt tartalmazó szemüveggel.


[link]


ilyesmi kell hozzá:

nVidia GeForce 3D Vision 2 Kit szemüveg csomag


[link]

2013. máj. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

--A "3ÍD" pontosabban 3D akart lenni--


Épp nézem, ebben a csomagban nem tudom benne van-e a kártya, de a leírt kártya típus is kell hozzá.

Sz.gép boltban szerintem megmondják benne van-e.

2013. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Videokártya két kimenete alatt egy vga és egy dvi kimenetet értettem. És ezekre külön külön a két kép.
2013. máj. 15. 07:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam a 3D-re, mert az elején kiemelten említed.

Ahhoz viszont kell még valami, hogy láthasd is térben.

Vagy egy ilyen kártya szemüveggel és programmal,

vagy egy passzív 3D monitor a hozzá való szemüveggel.

gondolom, akkor át akarod tenni videóra?

Mi a célod a kimenettel? Mire küldenéd át? A 3D tv-hez HDMI kábelre kellene küldeni.


Egyébként léteznek olyan digitalizáló kártyák vagy USB egységek is, ami a programjával kezeli a videók ki-be küldését.

2013. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahogy fentebb is leírtam, két projektorral szeretném a két képet kivetíteni, és ehhez kellene a két kimenet a kártyán. Csak ez a része érdekel egyelőre, ahogy a jobb képet az egyik, a bal oldali képet pedig a másik kimenetem lássam viszont.
2013. máj. 15. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja már értem, viszont erre nem tudom a választ, lehet-e egyáltalán. Kellene valami ami bal és jobb képpé szedi szét.

Tényleg nem tudom..

2013. máj. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!