Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videó szerkesztő...

Milyen videó szerkesztő programot használjak? Olyan kéne amibe képeket lehet rakni és szöveget.

Figyelt kérdés
Nagyon hülye vagyok az ilyenekhet...Van olyan amit nem kell letölteni? Ha le kell az se baj.A lényeg hogy le tudjam pendrivra rakni.

2013. máj. 15. 18:48
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Amiket "nem kell letölteni", azokat felejtsd el! Vagy legfeljebb akkor használd, ha nagyon jó internetkapcsolatod, jó gyors géped van, és nem zavar az, hogy ki tudja, merre jár a videód, miközben szerkesztgeted (és esetleg kinek a kezébe kerül).

Érdemesebb (kezdetnek) egy egyszerűbbet letölteni, aztán nyugodt körülmények között begyakorolni a használatát. Csak idő és türelem kérdése...

A választék nagyon nagy, csak nehéz választani. Vannak egyszerűbb, kevesebbet tudó, viszont aránylag könnyen használható, illetve sok tudású, de jóval bonyolultabban kezelhető programok.

Most már csak az a kérdés, mit akarsz a pendrive-ra rakni? A programot, vagy a videót, amit megvágtál?

2013. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A videót szeretném rárakni. Egy iskolai feleadatra kell videót szerkeszteni.Digitáblán néznénk meg.
2013. máj. 16. 18:19
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Végül is van olyan, amit "nem kell letölteni", de csak azért, mert alapból rajt van a gépen. A Windows XP-től (min. 2. szervizcsomag) felfelé. Úgy hívják: Windows Movie Maker. A Programok-Kellékek útvonalon keresd. Nem rossz, bár nekem nem nagyon tetszik, de ez csak az én véleményem.

Van rengeteg ingyenesen letölthető szerkesztő, az egyszerűtől a bonyolultabbig, nagyobb tudásúig. Egy (kettő) gond van a legtöbbel, hogy kellő gyakorlat nélkül nem olyan egyszerű a használatuk, a másik, hogy elég kevés a magyar nyelvű. Egy egyszerűbb, de azért jól használható (és magyar felületű) a Pinnacle VideoStudio család egy kicsit lebutított változata, a VideoSpin Túlzottan sokat nem tud, de szerintem otthoni célra bőven elég, főleg kezdőknek. Lehet vele szépen vágni, effekteket berakni, feliratozni (nagyon jó a feliratozója), az eredeti hangon kívül még plusz 2 hangsávot kezel. Állóképeket (fotókat) is lehet berakni, hangot tenni alá, tehát neked megfelelő lehet. Ingyenes regisztrálás után használható.

Egyetlen hibája, hogy a szoftverben található MPEG-2, MPEG-4 és DivX kodek csak 15 napig használható, de a többi kodek ingyenesen tovább használható. (persze akár ezt is meg lehet oldani :)

Innét (is) le tudod letülteni: [link]

2013. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Van még egy másik lehetőség is, amivel, ha csak fotókból akarsz "zenés vetítést" készíteni, nagyon pofás anyagokat lehet gyártani. Úgy hívják, hogy Photo Story 3 for Windows.

Csak bele kell pakolni sorban a képeket, beállítani az időket, az átúszásokat (képváltások) kiválogatni, és alátenni a zenét. Szerintem nagyon egyszerű a kezelése, a végeredmény egészen jó. WMV formátumba ment, de azon belül széles beállítási (minőségi) választékkal.

Innét letöltheted: [link]

2013. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!