Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » G-mail fiókomnál (2 db) a...

G-mail fiókomnál (2 db) a korábban mappákban eltárolt elküldött leveleim megjelennek az elküldött levelek mappában is, Microsoft Outlook 2010 programot használok, mellyel a 2 db G-mail fiókomat kezelem a laptopomon, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Először (utólag gondolkodva) azt hittem, hogy véletlenül a fontos mappát az elküldött felé húzhattam és ezért átmásolta a tartalmának elküldött részét az elküldött levelekbe. Ezért átmásoltam az elküldött levelek mappa tartalmát a fontosba. Ki is ürült az elküldött levelek mappa. Majd ezt követően a G-mailes webes felületen megszüntettem az összes fontos bejegyzést a leveleimről, és több mappa (címkék) megjelenését is korlátoztam a címkelistában és Imap-en is. Viszont csak az Outlookban szüntette meg ezen mappák megjelenítését, a G-mail-es felületen nem. Outlookban tegnap éjjel 2 óra körül úgy tűnt, hogy ezekkel a műveletekkel megoldottam a problémát, megszűnt a nagymennyiségű adatforgalmazás is az Outlook mappa szinkronizálása miatt.

Ma reggel miután elindítottam a gépet az Outlook-ot megnyitottam, és 2 percre rá azt láttam, hogy már 100MB körüli adatforgalom van megint. Megnéztem az elküldött levelek mappát és mindkét fiókomnál tele van megint mappában tárolt üzenetekkel. Ugyanezt látom a G-mailbe belépve a webes felületen is az elküldött leveleknél. Normál esetben ez nálam mindig üres, mert miután küldök egy üzenetet azonnal mappába teszem.

Az egyik fiókomban 1213 db üzenetet tett be az elküldött mappába (kb. 95%-a címkézett).

A másik fiókomban 620 db üzenetet tett be az elküldött mappába (szintén kb. 95%-a címkézett) és ezek az üzenetek párhuzamosan a mappákban is megtalálhatóak. Olyan mintha duplázódtak volna, de ha törlöm az elküldött üzenetek mappából, akkor a tárolt mappából is törli. Nem tudom egyáltalán, hogy mi lehet a baj, Outlook beállítás vagy G-mail beállítás, fejlesztés, változtatás probléma, melyik volt előbb, de a havi Internet keretem kimerül így nem tudok tovább kísérletezni a megoldással. Ez a nagyszámú levél megjelenés nagyon nagy adatforgalmat generál az Outlook indítását követő mappa szinkronizálásakor. 24 óra alatt kb. 1700 MB-ot forgalmazott a gépem az említetett okok miatt. Éjjel úgy nézett ki, hogy a módosításokkal befejeződött a szinkronizálás, többször elindítottam az Outlookot és 2-3 perc alatt 1MB alatti adatforgalommal megoldotta. De ma reggel újra indult a probléma előröl. Fontos üzenetek mappában viszont már nincs üzenetem, az úgy maradt ahogy az éjjel „kitakarítottam”.



#Gmail #Outlook 2010 #elküldött levelek mappa #levelek megjelenítése mappákból #levelek duplikálása
2013. máj. 25. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez most az enyém lenne, biztosan legyalulnék minden fiókot az Outlookból, hogy ne legyen semmi amit majd vissza akar szinkronizálni a szerverre. Aztán gatyába ráznám a gmailt a webes felületen és létrehoznám újra az imap klienseket.
2013. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
G-mailen belül is próbálkoztam már kikapcsolt Outlookkal, egyetlen dolgot tudok ott tenni, kitörölni az üzeneteket az elküldött mappából, de akkor törlődnek a tároló mappákból is, tehát végleg mindenhonnan. Mindegyik üzenet címkézett, mégis ott "díszelegnek" az elküldöttben (webes felület). Az archiválásra sem reagálnak, ott maradnak a helyükön felcímkézve az elküldött mappában...
2013. máj. 26. 09:26
 3/3 anonim válasza:

Szia!


A címkék beállításánál kell, hogy legyen olyan, hogy a címkézett levelek maradjanak az érkezettek között is, vagy csak a "címke neve alatt". Fejből így ennyi ment, remélem segítettem, este tudom megnézni pontosabban is.

2013. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!