Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fotoshopban milyen arányokkal...

Fotoshopban milyen arányokkal kell megvágnom a fényképeimet, ha ki akarom nyomtatni őket?

Figyelt kérdés
Amikor nem fix mérettel vagy aránnyal vágtam őket, akkor nyomtatás után nem lettek egyformák, és soknál fehér területtel töltötte ki a képen a hiányzó területet.

2013. máj. 26. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tesó,küzdesz azzal a böszme fotosoppal,de minek....

- szerintem 10 -szer könnyebben boldogulnál ,ha a PS-el nyomtatnád a képeidet,

[link]

2013. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:
42%

Először valószínűleg az alapokkal kéne tisztában lenned, például a képméret és felbontás összefüggéseivel. Nem, mintha értelmezni tudnám, amit írtál:


"Amikor nem fix mérettel vagy aránnyal vágtam őket, akkor nyomtatás után nem lettek egyformák"

A jó ég áldjon meg... Különböző méretű és arányú képek miért lennének egyformák? Ha azok lennének, az bizony érthetetlen volna, de ez? Nem ez a magától értetődő?


"és soknál fehér területtel töltötte ki a képen a hiányzó területet."

Egy fehér lapon mégis mivel töltse ki? Gondolom, volna valami egyéb értelme is annak, amit mondasz, de legalább valami feltöltött képen bemutatnád, hogy miről van szó!


Addig is, míg a minimális ismereteket megszerzed, javaslom, hogy a nyomtatást Irfanview-ból intézd, ott minden nagyon egyszerűen beállítható -- mellesleg profi nyomtatóhelyeken is gyakran megfigyeltem, hogy inkább azt használják a kényelmessége miatt.


Egyébként vélhetőleg Photoshopban is kérhetsz nyomtatási képet, de ennek te járj utána, engedelmeddel nem telepítek csak ezért egy fölösleges fizetős progit.


Az a gyanúm, hogy nem sokat konyítasz a képszerkesztéshez, akkor meg érthetetlen, hogy minek neked a világ legjobb grafikai programja? Ez komisz megjegyzés részemről, de nem találod indokoltnak? Hegyekben áll a kiváló ingyenszoftver, amely még mindig messze a mostani tudásod fölött van, bátran használhatnád őket a tanuláshoz. Persze, nem vagy ritka madár, itt a Gyíkon is épp elegen csinálnak bohócot magukból azzal, hogy büszke PS-tulajdonosként nem képesek keretet vagy kockás hátteret rajzolni a képre, de hogy ebben a státusban mi olyan vonzó...

2013. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, gondolom most nagyon nagynak érzed magad, ezután a kioktató, lekezelő válasz után. Felesleges volt ezért ennyit írnod, de gondolom ezt élvezed, hogy másokat próbálsz lealázni. A képszerkesztést a profiknak is valahol el kellett kezdeni, akkor ők is "..bohócot csináltak magukból.."? Érdekes meglátás. A PS áll épp a rendelkezésemre, ÉN KÉREK ELNÉZÉST, nem hiszem hogy szégyellnem kellene magam, mert kezdőként tanácsra van szükségem. Csak nem olyanokéra, mint a tiéd.
2013. máj. 26. 13:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem, hogy ha levágok egy fényképből, pl. a széleiből, hogy kicsit átkomponáljam a képet, akkor mire kell figyelnem? Nem tudom érthetőbben megfogalmazni. Nyilván azért kérdezem, mert nem értek hozzá. Aki ezért csak b.szogatni tud, az inkább keressen olyan alanyt, aki tényleg megérdemli.
2013. máj. 26. 13:10
 5/11 anonim válasza:
Én értem mire gondolsz. Ha pl. 10x15cm-t adsz meg akkor 3:2 oldalarányú lesz. Ez képeslap méretnek felel meg. A nagyképű válaszolókkal meg ne foglalkozz ;)
2013. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
0%

Adtam tanácsot, csak arra már nem figyelsz, mert bedurrant a fejed a kritikától. A stílusom talán hagy kívánnivalót maga után, de a segítőkészségemet kéretik nem kétségbe vonni. Még egyszer, másképp:


Irfanview: Halál kényelmesen megtalálod benne a legmegfelelőbb nyomtatási elrendezést és méretet, akármekkora a képed.


Képméret és felbontás: A nyomtató által papírra vetett kép mérete alaphelyzetben attól függ, hogy hány képpont/inch felbontású a képed. Ennek megfelelően lehet, hogy a képernyőn ugyanakkora nagyításban ugyanakkorának látsz két képet, de a nyomtatási mérete eltér. Ezt orvosolhatod a nyomtatási képen (vagy az Irfanviewban) a nyomtatási méret pontos megadásával.


Tanulás: Amíg az ember biciklizni sem tud, nem biztos, hogy vadászbombázó kezelőpultján kell elsajátítania a közlekedés ábécéjét. A problémádnak semmi köze a Photoshophoz, de ez világosabb lenne, ha egyszerűbben kezelhető, átláthatóbb programokkal is próbát tennél. Az alapok mindenhol ugyanazok. Te mint vélekedsz arról, aki megkérdezi, hogy hogyan kell WORDBEN másolni, vagy INDESIGNBAN bezárni egy ablakot? Itt is ilyesmiről van szó. Ennek a tudásnak a megszerzéséhez nincs szükség semmiféle szuperprogramra, tehát nem érv, hogy emiatt kellett bárkinek beszereznie (khm) egy negyedmilliós szoftvert. Amikor eljön az ideje, a Photoshopban tökmindegy lesz, hogy Gimpben vagy ne adj' Isten, Paintben alapozta-e meg a tudását.


Ha mindez legalább egy mikurkát nem volt a segítségedre, akkor azt kell mondjam, a kérdésed attól függetlenül érthetetlen, hogy bocsánatos bűn-e a fogalmazókészséged bizonytalansága.

2013. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én sem értem miért kell így beszélned. Nem is ismered a kérdezőt. Az alapvető tiszteletet add meg legalább.

"...Ennek a tudásnak a megszerzéséhez nincs szükség semmiféle szuperprogramra, tehát nem érv, hogy emiatt kellett bárkinek beszereznie (khm) egy negyedmilliós szoftvert..."

Szóval innen fúj a szél...

különben is. Honnan tudod hogy megvette? Vagy hogy egyáltalán az övé. És ha így lenne? Csak nem irigyelnéd? Olyan gyűlölettel írsz hogy az már beteges. Ez egy egyszerű kérdés volt.

2013. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Tabaki a Photoshop nagyon nem "vadászgép" olyan cg programokhoz képest, mint pl Studio Max, vagy Maya. Csak azért írom, mert a netes közösség azok esetében mégis felkarolja a kezdőket, normálisan kommunikál velük, és nem küldi el őket Blenderezni. A hozzád hasonló kis vérpistikék mindig a Ps-mocsárban tenyésznek. De köszönjük, hogy megaszondod mindenkinek, hogy milyen programot használjon, és milyen tanulási úton haladjon. Ne feledd, az internet számtalan fóruma továbbra is csak arra vár, hogy te oda-síp- valahova!


Kérdező! Én a helyedben "csakazértis" Ps-t használnék a továbbiakban, rohadtul nem nehéz megtanulni használni. Egyszerű, logikus. Van egy rakás video a neten is, pár hét alatt belejössz, hajrá!

2013. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tabaki ***** válasza:
0%

"Szóval innen fúj a szél...

különben is. Honnan tudod hogy megvette? Vagy hogy egyáltalán az övé. És ha így lenne? Csak nem irigyelnéd? Olyan gyűlölettel írsz hogy az már beteges. Ez egy egyszerű kérdés volt."


Csudára vágod a meteorológiát. Őszintén szólva, nem feltételeztem, hogy megvette... Mellesleg ennél jóval több kell, hogy valakit irigyeljek. Nem, mintha különösebb okom volna a kivagyiságra, de egy Photoshopot leakasztani akárhonnét, az azért nem akkora pálya. És ugyan miért gyűlölnék egy ismeretlen illetőt? A tudást erőltetem a márkanevekkel szemben, kár volna tagadnom -- ez lehet szokatlan, de talán még nem beteges. Kérdező problémája nem a Photoshopban gyökerezik, hanem a képkezelés és nyomtatás általánosabb ismereteiben. Ő a PS-ban kereste a megoldást, ezért tartottam helyénvalónak jelezni, hogy túlvégén fogja a vécékefét.

A kérdés lehet egyszerű, de talán éppen ez megy a megválaszolhatóság kárára. Ennek ellenére megpróbáltam némi útmutatással is szolgálni, illetve a pillanatnyi probléma megoldására is javaslatot tettem, ami rajtam kívül csak egy válaszadónak volt fontos. Ez, úgy látszik, azóta sem tűnt föl senkinek.


@Taurus:

A Maxet és a Mayát illetőleg egyetértünk, a Blenderrel kapcsolatban ezek szerint nem. A PS nem is ezekhez képest bonyodalmas, hanem Kérdező felkészültségéhez képest. Az a bizonyos PS-mocsár éppen annak köszönhető, hogy a Photoshophoz méltó kihívások helyett a "vérpistikék" bármilyen maszatoló programmal megoldható gyerekségekben vergődve dagasztják benne a sarat. Persze, a Photoshop egyszerű és logikus, csak nem árt hozzá egyszerűen és logikusan gondolkodni, ahhoz meg az alapokkal tisztában lenni. Így azonban Kérdező mindig beleakadhat olyan dolgokba, amelyek általánosabb érvényűek, ezért egy bizonyos, akármilyen jó programból kevésbé érthetők.

2013. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Neked most miért fáj, ha egy kezdő egyből a Photoshop-al nyit? Mire fel ez az inkvizíciós hozzáállás, hm? Nem tökmindegy neked, mivel oldja meg? Ingyen van már (némelyik) ps-verzió is, hadd használja arra, amire akarja, ettől neked nem lesz rosszabb. A ps-hez van a legtöbb tananyag a neten, átlátható, elterjedt. Ennyi.


Az pedig, hogy kezdőt ilyen stílusban próbálsz leugatni, majd magadat piedesztára emelni már kritikán aluli. A saját szuverén véleményét általános ötödik után már illene szalonképesen megfogalmaznia mindenkinek. Tudom, vannak, akiknek ez egy életre szóló kihívás, de tessék próbálkozni, másnak is sikerült. A komplexusaidat ezzel a ki-mit-hogyan-használhat témakörben meg javaslom éld ki máshol, mert akárhogy vered magad a földhöz, akkor is tökmindegy, hogy Gimp-ben, vagy Ps-ben kattintok hármat.

2013. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!