Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki le tudná nekem írni a...

Valaki le tudná nekem írni a scannelés folyamatát, úgy hogy én is megértsem? Még sosem csináltam, de most nagy szükségem van rá!

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Bekapcsolod, berakod a lapot (olvasandó felével lefelé):

- Ha van rajta olyan, akkor benyomod rajta a gombot a szkenneléshez. A kezelőprogramjában beállított helyre/formátumban olvassa be.

- A kezelőprogramjából is lehet indítani a beolvasást (startmenüben, v. asztalon kint az ikonja).

- Külön programból is lehet indítani a beolvasást, pl. xnview - innen letölthető (ingyenes, magyar):

[link]

A fájlmenüben a beolvasás, ill. a beolvasás formátuma beállítási lehetőség is.


A formátum .jpg legyen, és a felbontás 120dpi elég, de 200dpinél nagyobbra általános felhasználási célból nem érdemes venni.

2013. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 feketel3426 válasza:

Nyilván van egy szkennelésre alkalmas készüléked. Szkenner vagy erre alkalmas nyomatatód. Az MS Office-ban van egy program, kb. ezen az úton: C:\Program Files (x86)\Common Files\microsoft shared\MODI\12.0\MSPSCAN.EXE

Bekapcsolod a szkennert, és itt mindent beállíthatsz. Elsőként a Képolvasóban a készüléket kell kiválasztani. A többit ki lehet kísérletezni. De azt tudod, hogy a szkenner csak képet tud rögzíteni. A szöveggé alaktás (OCR) az már egy másik téma.

2013. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Ha a scannered rendesen telepítve van, látja a géped, akkor semmi probléma nem szokott vele lenni. Kényelmesen kezelhető Irfanview-ból is, ha van a gépeden, de általában az egyéb grafikus programok is lehetővé teszik, hogy onnan olvasd be a képet.
2013. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Úristen, hát én sem vagyok valami nagy számítógép zseni, de nekem nem kellett semmilyen programot letölteni, meg ilyen olyan hülyeségek... Egyszerűen megnyitottam a paintot,rámentem, hogy Képolvasóból, vagy fényképezőgépről,utána leokoztam és kész.. ;)
2015. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!