Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MS Office Outlook 2003 miért...

MS Office Outlook 2003 miért tölti le többször a leveleket a kiszolgálóról? A letöltési "naplót", "index" állományt hol lehet megtalálni?

Figyelt kérdés
Az otthoni gépen és az irodai gépen is ugyanazt az Outlook-ot használom egy külső HDD-n tárolt (így hordozott) közös OUTLOOK.PST fájlal. Minden jól is működik, a leveleket 10 napig hagyom a kiszolgálón, de az új leveleket amit otthon már egyszer letöltöttem, másnap az irodában ismét letölti egyszer. És fordítva is! Gondolom a letöltött levelek "index állományát" is közösként (1 példányban) kellene használni (hordozni). Hol tárolja ezt az Outlook? "Megfogható" ez az állomány valahol? Vagy az egészet rosszul gondolom? Outlookra szükség van, használható ötleteket várok!

2013. máj. 28. 05:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Letöltéskor a program nem a pst-ben lévő fájlokat figyeli, hanem, hogy ő már (az adott gépen futó Outlook) már letöltötte-e. Ha minden Outlook futtatás után lemented az aktuális pst-fájt, nem szükséges szerintem a szerveren hagyni a leveleket. Azt nem tudom, hogy a 2003-as verzió hogyan tárolja a leveleket és az egyéb információkat, de a 2000-es egy db Outlook.pst-ben tárol mindent. Ezért is van, hogy 2,5 MB után szokszor kiakadt nekem a program. Nem tud akkora mennyiségű lvelet lekezelni. A 2010-es már külön kezeli az e-mail címeket. De jó megoldás lehet IMAP-osra beállítani a fiókokat (Már amennyiben lehet), mert akkor csak megjeleníti a szeveren lévő leveleket, és nem tölti le. Maximum ha áthelyezed valamilyen mappába, de akkor is előfordul, hogy a szerveren létrehoz egy mappát, és oda helyezi. Ez sokban függ az e-mail szolgáltató szerverétől. Régóta így használom az összes (sok van) fiókot, így ha leáll pl. egy gép, akkor másik gépre telepített és beállított otlookban ugyanazt látom, sőt ha webes felületen nézem a leveleket, ott is az van. Remélem tudtam ötletet adni!
2013. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!