Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp programmal ha lekicsinyít...

Gimp programmal ha lekicsinyítek egy képet miért romlik a minősége?

Figyelt kérdés
lehet ez ellen tenni valamit...mert lekicsinyítettem eléggé és most homályos a kép...miközben alapban full éles!

2013. máj. 29. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"miért romlik"

Mert lekicsinyíted.


"lehet ez ellen tenni valamit"

Nem kicsinyíted le.

2013. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de....ez nem válasz...egy hozzá értő szóljon bele...//ha felnagyítanék egy képet akkor még megérteném hogy homályosodik de amikor kicsinyítem akkor nem kéne
2013. máj. 29. 20:35
 3/16 tabaki ***** válasza:
65%

A program kicsinyítéskor is megpróbálja színátmenettel áthidalni a változást, ez kicsiben maszatoláshoz vezet.

A Kép átméretezése ablakban kapcsold Nincs-re az Interpolációt, akkor nem agyal vele, csak elhagyja a fölösleges pixeleket.

2013. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

hányról,hányra -pixel-kicsinyítesz ?

de írhatod megában is

2013. máj. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
1600x1200 - 260x146 azt hiszem...viszont az interpolációt átállítottam kicsire és olyan homályos lett mint az állat!!!
2013. máj. 31. 15:33
 6/16 anonim ***** válasza:

hát egy sima kicsinyítéstől ,egyáltalán nem lesz homályosabb a kép,

-legalább is nálam-

2013. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem is homályos az, csak ha ezt az bélyegméretű képet felnagyítod teljes képernyőre. Nézd bélyeg méretben és nem lesz homályos.
2013. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 tabaki ***** válasza:

Igaz ez? A kis képet utána fölnagyítod teljes képernyőre?

És mi az, hogy "az interpolációt átállítottam kicsire"? Azt hogyan csináltad a Nincs/Lineáris/Köbös/Sinc(Lánczos3) választási lehetőségek közül?


Egyre kamuszagúbb a kérdés, kár volt komolyan venni.

2013. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nekem nem bélyeg képben kell hanem nagyban...egyébként bocsánat elírtam nem kicsire hanem nincsre...bezavart egykét tényező...
2013. máj. 31. 21:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszomhoz igazából nincs mit hozzátenni, teljességgel kimeríti a témát.
2013. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!